Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.12. 2018 12:43
Smrt na silnicích

Auto na Šumavě skončilo pod vodou! 3 mrtví, žena bojuje o život

Nehoda u Koutu na Šumavě
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Nehoda na Domažlicku

Hned dvě tragické dopravní nehody se staly v noci ze soboty na neděli v Plzeňském kraji. Při první zemřeli tři lidé, druhá si vyžádala život ženy.

Okolo tři čtvrtě na jedenáct v sobotu v noci havarovalo u Koutu na Šumavě osobní auto plné mladých lidí - tři muži a žena. "Vyhasly dva lidské životy – dva muži ročník 1993 a 1997, další dvě osoby byly v kritickém stavu letecky přepraveny na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," sdělila mluvčí záchranářů Veronika Albrechtová. V nemocnici později zemřel i třetí muž. Třicetiletá žena zatím bojuje o život.

 

15

GALERIE: Auto plné lidí skončilo ve strouze

Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Nehoda u Koutu na Domažlicku - 5

Hodnocení:

 

Auto vyjelo ze silnice a skončilo na střeše ve strouze nedalekého rybníka, kabina byla pod vodou. "Bylo nutné vyřezat několik náletových dřevin, aby bylo možné dostat vozidlo ze 4 metry široké a 130 centimetrů hluboké strouhy," popsal mluvčí hasičů Petr Poncar.

 

Podle policie dostalo auto smyk, poté se odrazilo od stromu a skončilo ve strouze. "Řidič vozidla zřejmě nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, stavu a povaze vozovky. Na místě zasahovalo s maximálním nasazení 6 hlídek policie a kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice. Příčinu a další okolnosti tragické dopravní nehody policisté stále zjišťují," sdělila policejní mluvčí Iveta Kořínková.

 


Další smrtelná nehoda se stala okolo čtvrté ranní v neděli poblíž Kozolup ve směru ze Stoda. Tam bourala šestadvacetiletá žena, která vyjela ze silnice, odrazila se od stromu a s autem skončila na střeše. "Naši záchranáři na místě resuscitovali ženu, která bohužel svým zraněním podlehla," uvedla Albrechtová.

 

Během noci ze soboty na neděli v Česku při nehodách zemřelo celkem šest lidí. Kromě čtyř v Plzeňském kraji jsou dvě oběti také v Jihomoravském kraji. Nejstarší oběti bylo 38 let.

 

Noční hromadná nehoda na dálnici D1:


 

rod tn.cz / ČTK