Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hon skončil

Had v Orlové dopaden! Specialista na plazy jej odchytil po 4 dnech

Hada, kvůli kterému byla od úterý uzavřená prodejna Kauflandu v Orlové se podařilo chytit. Jedná se o mládě užovky obojkové. Plaz má na délku asi 30 až 40 centimetrů. Prodejna znovu otevřela v pátek ve dvě hodiny odpoledne.

Hada odchytil herpetolog Tomáš Bublík. "Na první pohled jsem si myslel, že to může být zmije. Opatrnost Kauflandu byla tedy na místě," řekl Bublík. Užovku už je na cestě do svého nového domova, plaza si převezme zoologická zahrada v Ostravě.


Užovka je podle všeho neobvykle zbarvená, existuje tedy velká možnost, že nepochází z České republiky.


Lov byl dost náročný. Užovku se podařilo chytit až ve čtvrtek okolo čtvrté ranní, Bublík nespal celou noc.

 


Orlovská prodejna byla přitom uzavřená již od úterního dopoledne. Na odchytu hada spolupracovali zaměstnanci obchodu a hasiči. Přesunovali regály a kladli tepelné pasti.


GALERIE: Had z Orlové

1
/
3
Zdroj: TV Nova, Kaufland
Had z Orlové - 1

 

"Chtěli bychom velmi poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli. Díky jejich úsilí a vysokému nasazení byl odchyt úspěšně dokončen," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Prodejna je znovu otevřená od pátku od dvou hodin odpoledne.


Bublík má již zářez za mambu zelenou z minulého týdne v Praze. Jedovatý plaz tehdy uštkl svou majitelku a utekl. Žena skončila ve vážném stavu v nemocnici. Bublík hada odchytl o několik dnu později pomocí speciálních rukavic.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž zabil na zahradě hada lopatou. Ten se mu nečekaně pomstil!

DĚSIVÉ VIDEO: Žena natočila souboj dvou hadů na své zahradě. Tomu se říká kanibalismus!

rod TN.cz