velká láska

Po 73 letech je rozdělili na Vánoce. Z jejich loučení bolí u srdce

Herbert a Audrey Goodine
Zdroj: facebook
Jsou spolu 73 let. Před Vánoci je museli rozdělit.
Téma:

Herbert a Audrey Goodineovi z Kanady jsou spolu 73 let. Letos jsou poprvé nuceni trávit Vánoce odděleně. Herbertovi se totiž zhoršila jeho nemoc a musel být přemístěn do jiného zařízení. Pro pár je to jasný konec Vánoc. Jejich polibek na rozloučenou pohnul světem.

Jen týden před Vánoci je od sebe odtrhli. Herbert totiž trpí stařeckou demencí a kvůli zhoršení jeho nemoci se musel přestěhovat do jiného domova. Ten se nachází 45 minut cesty od domova jeho ženy.

 

Pár žil poslední tři roky ve stejném domově. Když se Herbertova nemoc zhoršila, rozhodli pečovatelé o přemístění. Jejich dcera Dianne Phillipsová popsala na svém Facebooku, jak její matka stála za oknem a pozorovala dodávku, ve které její manžel odjížděl pryč.

 

"Rodiče hrozně naříkali. Matka řekla, že jsou to ty nejhorší Vánoce, které zažila. Nechápe, proč nemohli počkat s přemístěním po svátcích. Ujišťovala jsem ji, že jsem udělala všechno, co bylo v mých silách, abych je udržela pohromadě," popsala Dianne.

 

"Rodiče jsou spolu 73 let a stále spí v jedné posteli. Myslím, že by lidé měli vědět, v jakém systému žijeme. Popsala bych ho jako neetický a krutý," dodala.

 

 

Její příspěvek sdílelo více než 17 tisíc lidí a Herbert dokonce promluvil pro zpravodajství Globalnews. "Pamatuju si, jak jsem ji poprvé uviděl. Byl jsem před mým domem a uviděl ji zkrz trhlinu ve zdi. Nikdy na to nezapomenu," popsal své první setkání s Audrey.

 

Dianne dále uvedla, že rozumí tomu, proč její otec musel být přemístěn, nerozumí však tomu, proč se přemístění nemohlo uskutečnit až po Vánocích.

 

Vedení domova, kde žije paní Goodineová, se k případu kvůli ochraně soukromí odmítlo vyjadřovat do médií.

kik TN.cz