Záhadné zmizení

Po australském studentovi v KLDR se slehla zem! Rodině se neozývá

Zmizelý student Alek Sigley
Zdroj: Twitter/ @AlekSigley
Zmizelý australský student Alek Sigley.
Téma:

Australský student Alek Sigley zmizel během svého studijního pobytu v KLDR. Mladík, věnující se korejské literatuře, byl pravděpodobně zatčen a uvězněn. Rodině se s ním nedaří navázat kontakt. Případ už prošetřují australské úřady.

Sigley studuje v Severní Koreji magisterský program korejské literatury na Kim Ir-senově univerzitě v Pchjongjangu, což by měla být nejprestižnější vysoká škola v zemi. Zároveň má také svou firmu, přes kterou organizuje výlety studentů do KLDR, píše CNN.


O svém životě v Severní Koreji Sigley často psal na svůj twitterový účet a do zahraničních médií. Naposledy mu vyšla reportáž ve známém britském deníku The Guardian.

 

 

Podle zahraničních médií se spekuluje, zda právě tento článek nebyl pro severokorejské úřady problémový. Zatím však australské úřady nepotvrdily, zda byl student skutečně zatčený.


Nejde o první případ se zahraničním studentem, který byl v KLDR v problémech. Mediálně známou se stala kauza amerického studenta Otta Warmbiera, který byl v Severní Koreji odsouzený k 15 letům vězení za krádež propagandistického plakátu.

 

 

Po 17 měsících byl z vězení propuštěn, byl ovšem v kómatu a američtí lékaři u něj diagnostikovali poškození mozku. Jeho rodiče popsali, že oslepnul, ohluchnul a měl vytržené přední zuby. Otto na následky svého stavu zemřel.

nor TN.cz