boj s koronavirem

Pandemie nabírá rychlost, varuje WHO. Minulý týden byl rekordní

Martin Klícha
Martin Klícha
20.4. 2021 22:32
Téma:

Množství nových případů nákazy koronavirem podle Světové zdravotnické organizace (WHO) už osmý týden v řadě roste. Za jediný týden bylo potvrzeno rekordních 5,2 milionu případů nákazy. Třetí týden v řadě také roste množství úmrtí, v souvislosti s koronavirem už po celém světě zemřely více než tři milliony lidí. WHO varovala před alarmujícím nárůstem případů mezi lidmi od 25 do 59 let.

Podle WHO dosažení hranice milionu mrtvých v souvislosti s koronavirem trvalo devět měsíců, za další čtyři měsíce to byly dohromady dva miliony mrtvých, k překročení hranice tří milionů pak stačily jen tři měsíce.

 

"Vysoká čísla nás můžou otupit, ale každá z těchto smrtí je tragédií pro rodiny, komunity a národy," sdělil předseda WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na pondělní tiskové konferenci.

 

Varoval, že alarmujícím způsobem narůstá množství nových případů a hospitalizací u lidí mezi 25 a 59 lety, důvodem můžou být nové mutace koronaviru a také navýšení kontaktů mezi mladými.

 

 

"Máme prostředky ke zvládnutí epidemie v řádu měsíců, pokud je aplikujeme konzistentně a rovnocenně," doplnil Ghebreyesus.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz