tragédie v lomu barbora

Po hasiči zůstala doma manželka a malé dcerky. Utopil se v lomu

Záchrana v lomu BArbora
Zdroj: Profimedia, sd-hzs.cz
V lomu se utopil i velitel jednotky (ilustrační foto)
Téma:

Tragicky skončilo pátrání po dvojici hasičů na jezeře Barbora u Teplic. Ve středu našli jejich těla na dně lomu. Jednou z obětí byl velitel jednotky, po kterém doma zůstala žena a dvě dcerky.

Pod hladinu nádrže se v úterý při tréninkovém ponoru původně vydala čtveřice profesionálních hasičů Severočeských dolů, vynořili se ale jen dva. Ani do večera se zbylé dva nepodařilo vypátrat.

 

Na místo se proto profesionální hasiči vydali znovu ve středu. Těla hasičů nakonec našli na dně lomu. Jednou z obětí byl i velitel hasičského záchranářského sboru Doly Nástup Tušimice. V čele jednotky byl od roku 2016.

 

Jednalo se o velmi zkušeného hasiče, který během své 20leté praxe získal i medaili za mimořádný čin za první pomoc zdravotně indisponovaným kolegům. Zůstala po něm manželka a dvě malé dcery.

 

 

Lidé na facebooku vyjadřují soustrast rodinám obou zemřelých hasičů. "Ztratil jsem včera svého velmi dobrého přítele. Byl jsi jako můj bratr, a ne jen pro mě. Doufám, že je ti nyni ještě lépe, než ti bylo zde mezi námi. A to byla jizda! Vzpomínáme..a nechápeme.." napsal Denis. 

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

mom TN.cz