Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

neobvyklý výskyt

Po jižní Moravě se prochází medvěd! Zachytila ho fotopast

Medvěd
Zdroj: Profimedia
Medvěd, ilustrační foto

Dva cyklisté v sobotu na Břeclavsku potkali v lese medvěda. O den dříve jej zachytila i fotopast u Bzence. Zvíře pravděpodobně míří na Jih.

Dva cyklisté spatřili v sobotu večer na lesní stezce na Břeclavsku medvěda. "Podle svědků se o medvěda jednalo zcela určitě. Den předtím měl být přitom medvěd zachycen na fotopast u Bzence. Vše tedy nasvědčuje tomu, že chlupáč míří na jih," napsal na Facebooku David Mahovský, mluvčí břeclavské radnice.

 

 

"Medvědi dokáží denně ujít i desítky kilometrů. Migrující jedinec tak na Břeclavsku v současné době být může, stejně tak se ale může nacházet desítky kilometrů mimo region," dodal Mahovský. Může jít také o medvěda, který na jižní Moravu přišel z Uherskohradišťska, kde ho spatřili minulý týden.

 

 

Fotografii z fotopasti sdílelo téměř 1000 lidí během několika hodin: "Pozor, méďa se nám posunuje od Horního Němčí až do lesů k Litneru." Podle Mahovského není důvod k panice. "Medvědi jsou sice velmi plachá zvířata, v ohrožení mohou reagovat nepředvídatelně. Při setkání s medvědem proto zachovejte klid a vyvarujte se panických reakcí," radí Mahovský.

 

mik TN.cz