pohřešovaní

Hledané chlapce potápěči nenašli, v sobotu přijdou na řadu psovodi

Sobotní pátrání po dvou pohřešovaných chlapcích - 4
Zdroj: AKTU.cz
Pátrání po dvou chlapcích
Jan Houška
Jan Houška, Anežka Vrbicová
Publikováno 7. 8. 2020
Téma:

Záchranné složky po dvou chlapcích bezvýsledně pátrají od středeční půlnoci. V pátek nasadila policie také potápěče, ale ani těm se zatím hochy nepodařilo nalézt. V sobotu se do pátrání přidají policejní psovodi.

Policie v pátek opět pozastavila pátrání po dvou ztracených šestnáctiletých chlapcích. Potápěči v pátek prohledávali celý den řeku, zatím ale bez výsledku. Pokračovat budou záchranné složky opět v sobotu společně s policejními psovodi.

 

Další pátrači se v pátek vydali s fotografiemi chlapců také do okolních kempů a restaurací. Policie totiž stále nevylučuje ani to, že se hoši mohli rozhodnout pro útěk.

 

 

Po teenagerech pátral ve středu také vrtulník s termovizí. Ve čtvrtek dopoledne se na místo dostavili také příslušníci poříčního oddělení Slapy a Labe, kteří pročesávali řeku. Zmizení školáků oznámil jejich kamarád, podle policistů ale až s několikahodinovým zpožděním.

 

Policisté ve čtvrtek odpoledne zařadili chlapce do databáze pohřešovaných. Ukázali pouze obličeje Leoše V. a Samuela M., co měli na sobě, známo není.

 

 

 

"Pátrací akce probíhá od středeční půlnoci a po patnácti hodinách se nám stále bohužel nepodařilo chlapce nalézt. Naše jednotky na místě vyhodnotily, že dnes už pro nález chlapců víc udělat nemohou, proto se rozhodly v pátrání pokračovat zítra," řekla ve čtvrtek odpoledne TN.cz mluvčí policie Petra Potočná.

 

Hoši se ztratili poblíž kempu Masarykův tábor YMCA v Soběšíně. Společně s policií zasahovali na místě také hasiči Středočeského kraje, kteří prohledáváli po proudu přilehlé břehy.

 

GALERIE: Pátrání po dvou šestnáctiletých chlapcích u Českého Šternberka

1
/
10
Zdroj: AKTU.cz
Pátrání po dvou šestnáctiletých chlapcích u Českého Šternberka - 1

TN.cz