policejní pátrání

Po Lipencích chodí muž a fotí domy. Lidé se bojí, že je členem gangu

Policie hledá muže
Zdroj: Policie ČR, TN.cz
Městská část Praha-Lipence zveřejnila identikit muže
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 15:03
5.2. 2020 13:13
Téma:

Městská část Praha-Lipence v sobotu zveřejnila fotografii muže, kterého místní přistihli, když si fotil jeden z domů. Poté utekl do lesa, policisté po něm pátrají. Podle jejich informací by případ neměl souviset s vloupáními do domů v okolí Prahy, které má na svědomí gang zlodějů.

"Vážení občané, rádi bychom vás požádali o ostražitost a všímavost. V rámci prováděného šetření k majetkové trestné činnosti na území Lipenců bylo zjištěno, že se zde procházel dosud neznámý muž," napsala místostarostka Ivana Žáková na webových stránkách městské části Praha-Lipence.

 

Muž si měl vyfotit dům ženy, která o všem úřad informovala. "Na následný dotaz, co je zač, uvedl, že je z úřadu, a utekl neznámo kam. Kdo by uvedeného viděl, případně poznal, informujte prosím místostarostku na tel. č. 723 444 994, případně přímo policii na 158," doplnila Žáková.

 

A policisté se už případem také zabývají. Místní oddělení Radotín pořádá se zástupci městské části "Setkání občanů s policií", kde se lidé dozvědí všechny důležité informace. "Další setkání jsou již naplánována. Fotografií muže i s poznatkem již policisté disponují a zabývají se jím," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

 

 

Policie se na lokalitu zaměřila a okamžitě prověřuje podobná oznámení. "V tuto chvíli mohu sdělit, že v posledním období nedošlo v Lipencích k vloupání do rodinných domů, které by spadalo do série vloupání prováděných v okolí Prahy," vysvětlil redakci TN.cz Rybanský.

 

Neznámý muž má světlou pleť, černé krátké vlasy, tmavé oči, širší rty a rovný nos. Je vysoký 183 centimetrů a jeho přibližný věk je 45 let. "Náušnice ani brýle neměl, v ruce měl jenom mobilní telefon, kterým fotil. Oblečen čistě do bílé košile, tmavé mikiny, tmavých kalhot. Působil slušným dojmem," dodala místostarostka.

TN.cz