informační embargo

Po matce mrtvého dítěte se dále pátrá. Pomoct můžou lékaři

Téma:

Přísné informační embargo vyhlásilo Krajské státní zastupitelství v Olomouci na případ nálezu mrtvého novorozeněte. To objevili lidé před čtrnácti dny nedaleko Přerova u obce Lhotka. Policisté dál pátrají po matce dítěte.

Tělíčko dítěte leželo v jámě u obce Lhotka v hustém vrbovém lesíku hned na břehu potoka. Jáma, kterou tu nejspíš vyhloubili bobři, je jen pár desítek metrů od rozcestí s autobusovou zastávkou. Policisté před dvěma týdny místo otřesného nálezu ohledávali, bohužel po matce, stejně tak jako po člověku, který sem novorozence patrně v neděli 30. března odvezl, dál pátrají.

 

"Kolem osmnácté hodiny nám bylo na linku 158 oznámeno náhodným kolemjdoucím, že nalezl tělíčko mrtvého novorozeněte, po prověřování se tady toto potvrdilo," sdělila tehdy Miluše Zajícová, mluvčí přerovské policie.

 

Otřesný případ si převzalo olomoucké státní zastupitelství. To na něj ale vyhlásilo přísné informační embargo s tím, že prý nechce narušit vyšetřování. Je proto velmi pravděpodobné, že se dítě narodilo živé a dosud neznámí lidé se dopustili vážného trestného činu.

 

 

I když dítě leželo jen pár stovek metrů od nejbližších stavení, nikdo z místních si ničeho podivného nevšiml. Pomoct by mohli především gynekologové. A to ti, kteří měli v evidenci těhotnou ženu, která přestala chodit na pravidelné kontroly.
 

Petr Zapletal/mj TN.cz