Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 4. 2018
zákeřný útok

Po motivu útoku v Münsteru se pátrá, policie identifikovala oběti

Útok v německém Münsteru - 4
Zdroj: ČTK

Německo se pomalu vzpamatovává ze sobotního útoku, při kterém muž (†49) najel do lidí na zahrádce restaurace v historickém centru Münsteru. Dva lidé při incidentu zemřeli, dalších dvacet bylo zraněno. Německé úřady již oběti identifikovaly.

Dodávka, kterou řídil muž z Německa, najela do lidí, kteří si zrovna užívali posezení před restaurací Kiepenkerl, což je podnik uprostřed města. Dva lidé při tom přišli o život, dalších dvacet lidí bylo zraněno.

 

Německá policie již v prohlášení uvedla, že oběťmi útoku jsou žena (†51) z okresu Lünerburg a muž (†65) z okresu Borken. Zároveň bylo potvrzeno, že se pachatel následně zastřelil ve vozidle.

 

Zatím není jasné, proč přesně k útoku došlo. Vyšetřovatelé podle portálu Stuttgarten-zeitung nemají žádné o tom, co přesně činu předcházelo.

 

Řidič dodávky Jens R. měl v letech 2014 a 2016 psychické problémy, informovala německá média. Podle informací televize ZDF se muž už v minulosti pokusil o sebevraždu. Policie o něm údajně měla záznamy kvůli drobné kriminalitě.

 

 

Soustrast obětem a jejich rodinám už vyjádřilo několik německým politiků včetně prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera a také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Německý ministr vnitra Horst Seehofer kromě toho ujistil, že policie naplno pracuje na objasnění činu.
 

klma TN.cz