rozsáhlá spolupráce

Po muži pátrali záchranáři, policisté i strážci národního parku

Pátrání po dívce v pražské Tróji
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto
Téma:

V pondělí v podvečer proběhla na Šumavě rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojili záchranáři Horské služby, Policie ČR, strážci Národního parku i městští strážníci. Do hledání muže, který chtěl pravděpodobně skoncovat se životem, se zapojil i psovod se svým psem.

Rozsáhlá spolupráce začala dvacet minut po páté hodině, kdy plzeňské policejní středisko vydalo výzvu k pátrání po muži (35) z obce poblíž Klatov.

 

„Podle informací, které jsme dostali, se měl pohybovat v modrém automobilu Škoda v okolí Železné Rudy. Poslední lokalizace jeho mobilního telefonu byla v oblasti Pancíře,“ uvedl zasahující člen Horské služby Šumava Martin Kocum.

 

Jen horská služba vyslala do akce desetičlenný tým, který měl k dispozici pět automobilů a dvě terénní čtyřkolky. V terénu byly ale i jednotky Policie ČR z Železné Rudy a Kašperských hor, 7 členů jednotky Správy Národního parku a strážníci Městské policie Železná Ruda.

 

 

"V průběhu dvouhodinového pátrání najeli stovky kilometrů po silnicích i horských stezkách,“ popsal pátrání Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

 

 

„V půl osmé večer pak hlídka ISS NPŠ našla pohřešovaného v automobilu na odstavné ploše u silnice poblíž Gerlovy Huti. Muž byl naštěstí živý, i když jevil zhoršenou kvalitu vědomí. Strážci Národního parku Šumava proto přivolali posádky Rychlé zdravotnické a lékařské pomoci z Klatov,“ řekl Martin Kocum.

 

Nalezený muž byl následně ošetřen a převezen do nemocnice v Klatovech.
 

klma TN.cz