už dostala jméno

Po nálezu těla mrtvého chlapečka objevili holčičku! Byla v babyboxu

Babybox
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Po středečním tragickém nálezu mrtvého novorozence v pražských Stodůlkách přišel zakladatel babyboxů Ludvík Hess s dobrou zprávou. V Hloubětíně našli zdravou holčičku. Ta má být podle Hesse důkazem, že i maminka v tíživé situaci se může zachovat správně.

Holčičku našli v pátek okolo devatenácté hodiny. Podobně jako většina dalších nalezených dětí dostala jméno po některém z dárců - v tomto případě Jana. Pro tu byl nález holčičky i narozeninovým dárkem.

 

"Novorozená holčička mohla být podle sestry Ivany Staňkové, která mi podávala informaci, stará i několik dní, ale oblečená do zimního opravdu nebyla. Měla na sobě body s krátkým rukávem, teplou čepici, tepláčky a oranžové ponožky," vysvětlil Ludvík Hess.

 

 

Jana zvýšila skóre holky versus kluci v babyboxu na 94:71. "Je pro mne velkým zadostiučiněním za tragický středeční nález mrtvého chlapečka v pražských Stodůlkách. Holčička je zároveň důkazem, že i maminka, která se dostane do tíživé sociální a psychické situace, může být korektní. Připomínám slova svého přítele a rádce profesora Zdeňka Hájka, porodníka z Apolinářské: 'Nikdo si nedovedeme představit, co se děje v hlavě ženy kolem porodu.'," dodal Hess.

 

Jaké je letošní první miminko nalezené v babyboxu? Podívejte se v reportáži:

Související témata:
lud TN.cz