Srážka kamionu a autobusu

Po nehodě zůstává v nemocnici jeden malý fotbalista, trenéry pustili

Téma:

Po úterní vážné nehodě na dálnici D35 u Litovle, při které autobus plný malých fotbalistů narazil do kamionu odstaveného u krajnice, zůstávají v olomoucké fakultní nemocnici poslední dva pacienti - jedno z dětí a řidič autobusu.

Celkem tu přitom zdravotníci ošetřili 18 lidí, většinou malých fotbbalistů z klubu 1. SK Prostějov. "Momentálně u nás zůstávají ještě dva pacienti - řidič autobusu a jedno z dětí. Chlapec bude nicméně propuštěn ještě během dneška," řekl TN.cz ve středu ráno mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Adam Fritscher.

 

Řidič je na tom ovšem stále o poznání hůř - i nadále leží na jipce a podle mluvčího tam ještě nějakou dobu pobude. Jeho stav je naštěstí stabilizovaný.

 

Při nehodě se podle dostupných informací zranili celkem tři dospělí - kromě šoféra autobusu také dva trenéři mladých fotbalistů z Prostějova. Klub to potrvdil na svých webových stránkách.

 

Protože měl fotbalový klub velmi brzy k dispozici jména zraněných i nezraněných dětí, mohl rychle informovat rodiče. Ti si podle vyjádření 1. SK Prostějov navzájem pomáhali a až na výše zmíněného hocha si ratolesti odvezli domů už v úterý.

 

 

Policisté kvůli vážné nehodě už zahájili vyšetřování. Mají podezření na obecné ohrožení z nedbalosti. Případnému viníkovi či viníkům tak v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

 

"Řidič nákladního vozidla se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by před jízdou pil. U řidiče autobusu jsme nařídili odběr krve. Výsledek zatím nemáme," uvedla pro TN.cz ve středu dopoledne policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

Škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

pez TN.cz