PÁD Z VÝŠKY

Pád z balkónu, zástava srdce. 17letá dívka zemřela po převozu do nemocnice

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 12:14
9.2. 2021 11:38
Téma:

Jen pár kroků od vinohradské nemocnice se v pondělí večer odehrálo neštěstí. Z balkónu bytu ve čtvrtém patře se zřítila 17letá dívka, její život nezachránili ani přivolaní záchranáři. Po převozu do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady četným zraněním podlehla.

Obyvatelé Mrštíkovy ulice v Praze-Strašnicích se v pondělí po 21. hodině stali svědky zásahu záchranářů u tragédie, při níž vyhasl mladý život.

 

„Po pádu z výšky jsme ošetřovali 17letou dívku, která utrpěla vážná zranění včetně poranění hlavy. Na místě došlo i k náhlé zástavě srdce. Resuscitovali jsme ji, zajistili dýchací cesty, zavedli vstup do kosti a převezli jsme zraněnou na ARO do vinohradské nemocnice,“ řekla TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

 

Pod označením "vstup do kosti" měla mluvčí na mysli zvláštní způsob podání infuzního roztoku. Infuze zavedená po navrtání kosti se podává hlavně v urgentních případech. Především za okolností, kdy zdravotníci nemohou spolehlivě a rychle kanylovat centrální žílu.

 

 

Případ vyšetřuje policie. „Nevnímáme to jako jakýkoliv trestný čin,“ řekl TN.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk. Stejně jako záchranáři odmítl upřesnit, jestli dívka byla doma sama nebo zda byla pod vlivem omamných látek. „Žádné bližší informace k tomu nebudeme zveřejňovat,“ zdůraznil policejní mluvčí.

TN.cz