Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 6. 2018
podivná smrt

Po požáru našli v bytě mrtvolu! Hasiči: Oheň ženu zřejmě nezabil

Požár domu v Pštrossově ulici - 1
Zdroj: AKTU.cz
Ilustrační foto

Mrtvolu ženy (71) našli hasiči po sobotním požáru v Novém Bohumíně. Tělo leželo v kuchyni, kde hořel na zapnutém sporáku hrnec. Podle hasičů s nejvyšší pravděpodobností ale požár příčinou smrti nebyl.

Oznámení o požáru dostali hasiči krátce po půl deváté ráno. Na místo vyrazily celkem čtyři jednotky - profesionální z Bohumína a Orlové a dvě dobrovolné z bohumínských částí Šunychl a Starý Bohumín.

 

Aby se hasiči k plamenům v bytovém domě dostali, museli použít žebřík. "Hasiči po příjezdu k zásahu vnikli po žebříku do zasaženého bytu, kde se kouřilo z hrnce na zapnutém sporáku. Hrnec zalili vodou a sporák vypnuli. V bytě však také nalezli tělo bez známek života," vysvětlil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

 

 

Požárníci neváhali a okamžitě zahájili resuscitaci, nicméně neúspěšně. Přivolaný lékař mohl už jen konstatovat smrt. "S největší pravděpodobností její příčinou není přímá souvislost s požárem, k dalšímu šetření si událost převzala policie," sdělil Kozák.

 

Až vyšetřovatelé tak budou muset určit, jestli byly příčinou smrti nějaké náhlé zdravotní problémy, nebo by mohlo jít o trestný čin.

lud TN.cz
Reklama