Smrtící požár

Po tragédii ve Vejprtech mohou lidé od státu dostat více než 50 tisíc!

Požár ve Vejprtech - 7
Zdroj: TV Nova
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 10:45
20.1. 2020 10:05
Téma:

Tragický požár domova pro postižené osoby zasáhl nejen město Vejprty, ale také ty, kteří plamenům unikli. Úřad práce se rozhodl lidem, které požár poškodil, nabídnout pomoc. Mohou tak zažádat až o 51 150 korun.

Při nedělním požáru zemřelo osm klientů domova, dalších třicet pak utrpělo zranění. Pro Vejprty je to obrovská rána. Úřad práce ČR (ÚP ČR) se proto rozhodl pomoci v této těžké situaci a poškození mohou požádat o dávku mimořádné pomoci.

 

Je to dávka, která pokrývá šest základních životních situací, a je vyplácena jednorázově. "V případě neštěstí ve Vejprtech ji ÚP ČR může poskytnout klientovi, kterého postihla vážná mimořádná událost a jeho sociální a majetkové poměry mu neumožňují překonat nepříznivou situaci," uvedla tisková mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

 

Lidé díky dávce pomoci obdrží až 51 150 korun, tedy patnáctinásobek životního minima. Dále mohou zažádat o příspěvek na úhradu nezbytného jednorázového výdaje. "Jedná se například o zaplacení správního poplatku při ztrátě osobních dokladů, za vydání duplikátu rodného listu a podobně," vysvětlila Beránková.

 

 

Poškození mohou také kontaktovat úřad na  pracovišti ve Vejprtech, které sídlí na zdejším městském úřadě. "V případě zájmu o pomoc při odstraňování škod je ÚP ČR schopen zajistit v rámci veřejně prospěšných prací potřebné zaměstnance a maximálně zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí," doplnila mluvčí.


Připomeňte si reportáž o požáru ve Vejprtech:

TN.cz