Teror na Klatovsku

Po rozchodu nastalo peklo. Dárky a prosby vystřídaly zápalné lahve a nůž

Stalking II
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
29.6. 2020 22:40
Téma:

O tom, že rozchodem s ním udělala životní chybu, se snažil přesvědčit bývalou přítelkyni muž na Klatovsku. Čtyřiapadesátiletý cizinec ji nejprve zahrnoval dopisy, dárky a desítkami telefonátů denně. Když to nezabralo, přešel k výhrůžkám. Nejprve ženě hrozil, že jí zapálí auto, poté jí odpojil přívod elektřiny, a nakonec zaútočil s nožem v ruce.

Cizinec, který podle policie žije na Horažďovicku, bývalou přítelkyni pronásledoval několik týdnů. Když se s ním před zhruba třemi měsíci rozešla, zkoušel ji prý získat zpět nejprve záplavou sms zpráv a telefonátů. Těch bylo i padesát denně. Žena dle policistů zareagovala pouze na některé z nich.

 

Když se telefonování neukázalo jako správný krok, uchýlil se muž k psaní dopisů. Ty své "bývalce" donášel do schránky i několikrát denně. Podle informací policie se v nich vyznával ze svých citů, ale často připojoval i výhrůžky. Na okno a ke dveřím bytu expřítelkyni nosil květiny, svíčky a dárky.

 

 

Ani tím si však ženu zpět nenaklonil a přešel k vyhrožování. Nejprve prý hrozil, že jí zapálí auto, jindy měl postávat pod okny jejího bytu a u sebe mít lahve s knoty a benzinem.

 

"Neustále se pohyboval u domu a vyhledával přítomnost ženy. Horažďovičtí policisté muže zjistili v obci, kdy při dechové zkoušce nadýchal 2,60 promile alkoholu a byl převezen do policejní cely a následně propuštěn," řekla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

 

 

Tím však pronásledování neskončilo. Zhrzený cizinec expřítelkyni prý dokonce odpojil přívod elektrického proudu a v okamžiku, kdy vyšla z bytu, na ni měl zaútočit. Podle informací policie ji nejprve udeřil rukou. Žena si to ale nenechala líbit a ránu mu obratem vrátila.

 

Násilník měl poté z batohu vytáhnout kuchyňský nůž a zamířit s ním ke své bývalé družce. Ta prý začala křičet a útočník raději utekl.

 

 

"Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování a pronásledování. Policisté z oddělení obecné kriminality rozšířili trestní stíhání obviněného o stejné skutky. V pátek soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a za doprovodu policistů byl převezen do věznice," popsala Ladmanová.

TN.cz