počasí

Po slunečném víkendu přijde déšť. Teploměry naměří 12 °C. PŘEDPOVĚĎ

Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.3. 2021 6:44
Téma:

Přestože v uplynulých dnech nás sluníčko lákalo do přírody, v následujícím týdnu můžeme na krásné počasí zapomenout. Připravit bychom si měli proto deštníky. V noci navíc teploty ještě klesnou pod bod mrazu.

"V pondělí se bude nad naše území od západu přesouvat tlaková výše. Přechodně počasí od severu ovlivní studená fronta. V dalších dnech se bude tlaková výše přesouvat k východu a postupně slábnout. Ke konci týdne budou v západním oceánském proudění přes střední Evropu postupovat frontální systémy,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Začátek nového týdne bude jasný až polojasný, v pondělí bude od severu postupně přibývat oblačnosti a místy musíme počítat se slabým a občasným sněžením. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C, při malé oblačnosti až -9 °C. Přes den teploměry naměří maximálně 6 °C.

 


Úterý bude oblačné až zatažené, ojediněle se dočkáme také slabého sněžení. Ráno se mohou objevit mrznoucí mlhy. V noci teploty spadnou na – 2 až -6 °C, přes den se vyšplhají na 1 až 5 °C.


Ve středu bude oblačno až polojasno, zpočátku může ojediněle sněžit, v Čechách v místech pod 800 metrů meteorologové očekávají také déšť. V noci se teploty sníží na -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí až na 8 °C.


Čtvrtek bude ve znamení zatažené až oblačné oblohy, na většině území bude pršet. Teploměry v noci naměří 2 až -2 °C, přes den se dočkáme až 12 °C. Bude však vát čerstvý vítr s nárazy místy 15 až 20 m/s (až 70 km/h).


Konec pracovního týdne bude proměnlivě oblačný, místy se objeví přeháňky a v polohách nad 800 metrů bude sněžit. Nejnižší noční teploty budou mezi 5 až 1 °C, přes den dosáhnou až 11 °C.


V dalších dnech očekávají meteorologové oblačno až zataženo, postupně zasáhne celé území vydatný déšť, na horách má sněžit. V noci teploty klesnou na 5 až 0 °C, přes den se budou pohybovat mezi 6 až 11 °C.

TN LIVE