Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

21 let pátrání

Po stopách zmizelého Honzíka: Místa, co mu navždy změnila život

Od zmizení Honzíka Nejedlého uplynulo už více než 21 let. Jeho maminka dlouhá léta netušila, jestli policisté udělali vše pro jeho nalezení. Až nyní se jí Ústavní soud zastal a rozhodl, že policie jí musí umožnit nahlédnout do vyšetřovacího spisu. Prošli jsme místa a ulice, kde byl devítiletý chlapec 17. ledna roku 1998 viděn naposledy.

Podolská ulice v pražském Podolí, základní škola v ulici Jeremenkova, kam Honzík docházel, ale také plavecký stadion. To jsou místa, která navždy změnila nejen jeho, ale i život rodiny Nejedlých.Všechna tato místa se nachází v okruhu přibližně jednoho kilometru od místa, kde rodina žila. Posledním svědkem, který s ním v osudný den mluvil, byl dětský lékař. Tomu také Honzík na dotaz kam jde, odpověděl, že za kamarádem. Domů se ale už nikdy nevrátil.


Tento svědek tu stále v Podolí žije. Shodou náhod jsme ho zde potkali na ulici. Na smutnou událost z před 21 let ale nerad vzpomíná. Už s ní nechce být nijak spojován, omluvil se, že o Honzíkovi nechce hovořit.


Policie po chlapci pátrala jak v okolí domu, tak na břehu Vltavy, či u přilehlých Branických skal. Bohužel bez výsledku. Za nejpravděpodobnější verzi považuje policie to, že Honzík Nejedlý spadl do rozvodněné Vltavy, utopil se a proud ho poté odnesl daleko od domova. Tělo se ale nikdy nenašlo. Podle jiné verze se mohl stát obětí pedofila, případně obchodníka s dětmi.

GALERIE: Honzík Nejedlý

1
/
8
Zdroj: facebook
Fotografie Honzíka

mm TN.cz