21 let pátrání

Po stopách zmizelého Honzíka: Místa, co mu navždy změnila život

Téma:

Od zmizení Honzíka Nejedlého uplynulo už více než 21 let. Jeho maminka dlouhá léta netušila, jestli policisté udělali vše pro jeho nalezení. Až nyní se jí Ústavní soud zastal a rozhodl, že policie jí musí umožnit nahlédnout do vyšetřovacího spisu. Prošli jsme místa a ulice, kde byl devítiletý chlapec 17. ledna roku 1998 viděn naposledy.

Podolská ulice v pražském Podolí, základní škola v ulici Jeremenkova, kam Honzík docházel, ale také plavecký stadion. To jsou místa, která navždy změnila nejen jeho, ale i život rodiny Nejedlých.Všechna tato místa se nachází v okruhu přibližně jednoho kilometru od místa, kde rodina žila. Posledním svědkem, který s ním v osudný den mluvil, byl dětský lékař. Tomu také Honzík na dotaz kam jde, odpověděl, že za kamarádem. Domů se ale už nikdy nevrátil.


Tento svědek tu stále v Podolí žije. Shodou náhod jsme ho zde potkali na ulici. Na smutnou událost z před 21 let ale nerad vzpomíná. Už s ní nechce být nijak spojován, omluvil se, že o Honzíkovi nechce hovořit.


Policie po chlapci pátrala jak v okolí domu, tak na břehu Vltavy, či u přilehlých Branických skal. Bohužel bez výsledku. Za nejpravděpodobnější verzi považuje policie to, že Honzík Nejedlý spadl do rozvodněné Vltavy, utopil se a proud ho poté odnesl daleko od domova. Tělo se ale nikdy nenašlo. Podle jiné verze se mohl stát obětí pedofila, případně obchodníka s dětmi.

GALERIE: Honzík Nejedlý

1
/
8
Zdroj: facebook
Fotografie Honzíka

mm TN.cz