drama na plese

Po tombole vypukla panika. Zřítil se strop, lidi pořezal i na krku!

Téma:

Pět lidí se zranilo v noci na neděli na plese v Čierne nad Tisou. Během akce v kulturním domě se tady zřítil strop. Nikdo přitom neví, zda byl objekt zkolaudován.

Bylo krátce po tombole a kapela začala znovu hrát. V tom lidé uslyšeli podivné vrzání, vzápětí se začal hroutit sádrokartonový strop a vypukla panika. Takový zážitek mělo asi 130 lidí, kteří si v sobotu večer vyrazili na ples v Čierné nad Tisou. Pět hostů skončilo s lehkými zraněními v nemocnici.

 

Podle svědků strop z ničeho nic začal padat na lidi. "Museli mi to vyčistit a zašít," popsal muž, kterému padající sutiny rozřízly krk. "Viděl jsem, jak ošetřují zraněné," řekl další. Jen díky tomu, že se strop hroutil pomalu, stihla většina lidí ze sálu utéct.

 

Sobotní ples byl první společenskou akcí, která se v kulturním domě konala. Přestavěli ho ze staré kotelny a dostavěn byl teprve nedávno. Ani primátorka města ale nebyla schopná říct, jestli jebudova zkolaudovaná. "Předpokládám, že ano, protože s firmou jsme mluvili, že je to použitelné," řekla primátorka Marta Vozáriková televizi Markíza.

 

 

Zástupce stavební firmy jasnou odpověď na otázku, zda kolaudace proběhla, sdělit nechtěl: "To já nevím, to je otázka na paní primátorku," řekl. "Tyto materiály nám měli doložit teď v pondělí, ale ujistili nás, že je všechno v pořádku," doplnila primátorka. Přesnou příčinu zřícení stropu tak ukáže další vyšetřování.

mom TN.cz