Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

má ho až polovina lidí!

Po tomhle hloupneme: Vědci objevili v mozku nový virus!

Lidský mozek
Zdroj: archiv
ilustrační foto

Vědci přišli se šokujícím zjištěním. V lidském mozku žije virus, který zasahuje do jeho činnosti a mění ho. Našli ho u 44 procent testovaných, hloupne se po něm a má vliv na chování.

Vědci z Univerzity Johna Hopkinse v Baltimore a z nebraské univerzity svůj objev zveřejnili v odborném časopise Americké akademie věd. Jedná se o chlorovirus ATCV -1 a našli ho v hrdle 44 procent testovaných. Doposud se vědělo jen to, že se vyskytuje u zelených řas v jezerech.

 

"Teprve začínáme zjišťovat, co některé z těchto virů, které v sobě nosíme, mohou vlastně způsobit. Toto je začátek jiného způsobu nazírání na viry. Tedy nejen na ty, co se dostanou dovnitř, nadělají mnoho škody o odejdou, jako Ebola nebo chřipka. Toto je druh na druhém konci spektra. Toto jsou viry, které v sobě nosíme dlouhou dobu a které mohou mít vliv na naše poznávání a chování, uvedl podle portálu topky.sk profesor Robert Yolken.

 

 

Virus ATCV-1 podle studie u lidí, kteří ho v sobě mají, ovlivňuje mozek. Ti, u kterých ho našli, měli horší výsledky v IQ testech, zaznamenali u nich zhoršení paměti a dalších mozkových funkcí. Měli také horší prostorové vidění a virus podle všeho ovlivňuje i produkci dopaminu a má tak vliv na naše chování a emoce. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

IQ tykve, fakt: Tahle modelka si chce nechat zvětšit už tak obří plováky! Doma má šest dětí

Nemají IQ tykve: Tyto celebrity jsou nejchytřejší v celém světě hvězd

hel TN.cz