nehoda v budapešti

Po třech obětech z Mořské panny se stále pátrá! Kapitána propustili

Záchranná operace na Dunaji
Zdroj: ČTK/AP
Záchranáři prohledávali Dunaj
Téma:

Maďarští policisté pokračují s vyšetřováním příčiny srážky výletní lodi Mořská panna s větším plavidlem na Dunaji. Vyšetřovatelé už vyslechli 78 svědků a také jednoho podezřelého. Po třech obětech tragédie potápěči stále pátrají. Nehoda si koncem května vyžádala 28 mrtvých.

Ve čtvrtek maďarská policie na tiskové konferenci uvedla, že stále probíhá vyšetřování nehody lodi Mořská panna. Tým se skládá z šedesáti lidí, což je podle mluvčího policie zatím nejvíce, co za svou desetiletou kariéru zažil.

 

Do vyšetřování jsou zapojeni i hydrologové, techničtí odborníci, lékaři včetně oftalmologa. Především jeho přítomnost by mohla podle deníku origo.hu znamenat, že kapitán, který je podezřelý z nehody lodí, špatně vidí.

 

Policie už vyslechla osmasedmdesát svědků a dalších 230 lidí v souvislosti s nehodou. Také prozkoumala záznamy z nejméně šestnácti kamer a zabavila několik materiálů potřebných k vyšetřování. U kapitána provedla dechovou zkoušku, která ukázala, že během nehody nepil alkohol. 

 

Ve čtvrtek byl kapitán propuštěn na kauci 15 milionů korun, nesmí opustit Budapešť a také se musí dvakrát týdně hlásit na policii. 

 

 

Potápěči se také každý den snaží najít ještě tři pohřešované lidi, po kterých pátrají i drony nebo psi. Doposud našli pětadvacet obětí srážky včetně šestileté holčičky. Bohužel je malá naděje, že by potápěči pohřešované našli, jelikož je proud mohl odnést daleko.

 

Výletní loď Mořská panna se srazila s větším plavidlem Viking Sigyn 29. května a okamžitě šla ke dnu. V té době bylo na palubě 35 lidí, převážně se jednalo o jihokorejské turisty. Zachránit se podařilo jen sedm lidí.

 

Připomeňte si reportáž o vytažení vraku  lodi Mořská panna:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz