Týdenní předpověď

VÝSTRAHA: Česko zasype další sníh! Opět se očekávají problémy v dopravě

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 20:13
18.1. 2021 7:28
Téma:

Meteorologové vyhlásili výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, v úterý by během pár hodin mělo místy připadnout více než sedm centimetrů sněhu. Očekávají se tak komplikace v dopravě, pod tíhou sněhu mohou padat stromy. Tvořit by se místy mohla také ledovka.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je platná od úterních 11:00 až do 20:00 v částech Ústeckého kraje (Děčín, Rumburk, Varnsdorf), Libereckého kraje (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Nový Bor, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod) a Královéhradeckého kraje (Dvůr Králové nad Labem, Nová Paka, Trutnov, Vrchlabí).

 

"Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice," upozorňuje ČHMÚ.

 

Týdenní předpověď:

V pondělí ráno může v západní polovině Čech sněžit. "Přes den oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy až polojasno a ojediněle mrznoucí mlhy. Od západu na většině území slabé občasné sněžení, k večeru sněžení jen místy. Nejnižší noční teploty -10 až -15 °C, na východě místy kolem -18 °C. Nejvyšší denní teploty v severovýchodní polovině území -7 až -2 °C, v jihozápadní polovině území -3 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem -7 °C," slibují meteorologové pro první den nového pracovního týdne.

 

 

Během úterka podle předpovědi dorazí menší oteplení. Bude zataženo až oblačno, místy bude sněžit. Přes den se ale může padající sníh mísit s deštěm, nebo v něj přímo přejít. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, v severovýchodní polovině území -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C, v jihozápadní polovině ČR až +3 °C. Podle meteorologů se může ojediněle tvořit ledovka.

 

Další oteplení ČHMÚ předpokládá ve středu. "Zataženo až oblačno, ojediněle mrholení, na severovýchodě zpočátku déšť se sněhem. Ojediněle i mrznoucí srážky. Od jihozápadu postupně místy ubývání oblačnosti. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v severovýchodní polovině území místy kolem 1 °C," uvádí předpověď. Večer se tak mohou ojediněle tvořit zmrazky nebo náledí.

 

Čtvrtek bude oblačný až zatažený, jen místy bude polojasno. Může se objevit mrholení nebo slabý déšť, ojediněle i mrznoucí srážky. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při malé oblačnosti a slabém větru kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, při malé oblačnosti až 7 °C.

 

 

V pátek se podle předpovědi vrátí sněžení, ale jen ve vyšších polohách. "Oblačno až zataženo, zpočátku místy až polojasno. Ojediněle, postupně místy slabý déšť nebo mrholení, později v Čechách nad 1000 m srážky sněhové. Ojediněle i srážky mrznoucí. Místy, zejména na Moravě mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při malé oblačnosti a slabém větru kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na východě až 8 °C," slibují meteorologové.

 

Noční mráz a denní teploty kolem nuly vydrží podle výhledu i od soboty do přístího pondělí. "Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy déšť nebo přeháňky, na horách občasné sněžení. Postupně srážky sněhové i od středních poloh. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při malé oblačnosti kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 5 °C," uzavírá ČHMÚ týdenní předpověď.

 

Pusťte si předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

 

TN.cz