tragická nehoda

Po učitelce Martině zůstaly malé děti. Škola chce rodině pomoct sbírkou

Pieta na ZŠ Lysice
Zdroj: ZŠ Lysice
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
20.11. 2019 16:22
Téma:

Od tragické nehody na Mělnicku, při které zemřela učitelka Martina, uplynulo už několik dní. Lysicemi na Blansku, kde žila, však smutná událost stále rezonuje. Po Martině zůstali dva chlapečkové, kteří teď budou vyrůstat bez maminky. Základní škola, na které žena učila, na pomoc rodině vypsala veřejnou sbírku.

Učitelka Martina učila na základní škole v Lysicích na Blansku. Při školní exkurzi minulý týden tragicky zemřela po srážce autobusu s náklaďákem na Mělnicku. "Událost zasáhla nejen žáky a učitele naší školy či širokou veřejnost, ale zejména nejbližší příbuzné naší paní učitelky," uvedla ZŠ Lysice ve svém oficiálním prohlášení.

 

V úterý se proto rozhodla vypsat veřejnou sbírku na pomoc rodině. Martina měla osmileté synky, kteří teď budou vyrůstat bez maminky. "Přispívat lze na účet vedený u České spořitelny s číslem 5798905329/0800 nebo do sběracích pokladniček, které jsou umístěny ve škole nebo v budově úřadu městysu Lysice," informovala škola.

 

 

Sbírka bude probíhat až do 28. února 2020."Tragická událost velmi poznamenala chod naší školy," dodala škola. Ke sbírce se připojila i Pedagogická komora. "Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích. Netruchlíte sami, truchlíme s Vámi... Upřímnou soustrast," napsala Pedagogická komora.

 

Nehoda se stala ve čtvrtek 14. listopadu u Nové Vsi na Mělnicku. Autobus, který vezl skupinu dětí a učitelku, se srazil s náklaďákem. Sedm dětí se zranilo, Martina přišla o život. Den poté žáci uspořádali pietní akci, na kterou dorazily stovky z nich, aby se s oblíbenou učitelkou dějepisu a občanské výchovy mohly rozloučit. Poslední sbohem jí rodina a příbuzní dají v sobotu. Nehodu si připomeňte v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz