Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pozdvižení na okraji Prahy

Po ulici běhá gepard, volal muž strážníky. Šelmu i vyfotil!

Serval v Praze na ulici
Zdroj: MP Praha

Pražští strážníci v neděli vpodvečer vyjížděli k hodně nezvyklému oznámení. Dozvěděli se totiž, že po ulici v Újezdu nad Lesy pobíhá gepard. Volající jim dokonce poslal fotku jako důkaz!

"V 17:52 převzal operátor tísňové linky 156 informaci, že v ulici Chotěnovská v Praze 9 se prochází po ulici gepard," popsala začátek kuriózního případu mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

 

Později volající poslal i fotografii predátora, podle které se ukázalo, že nejde o geparda, ale o servala. I to je ovšem kočkovitá šelma z Afriky, kterou drtivá většina Čechů potká maximálně v zoo a v bezpečné vzdálenosti.

 

Když hlídka na místo dorazila, šelma už na ulici nebyla. Je tedy možné, že si ji majitel v mezičase chytil sám.

 

"Strážníci na místě zjistili, že se ve stejné ulici nachází chovatel, který nejprve tvrdil, že má všechna zvířata doma, později ale na předložené fotografii svého svěřence poznal. Všechny předložené doklady potřebné k chovu byly v pořádku," doplnila Ernestová s tím, že vše už řeší místní radnice.

 

 

Serval je kočkovitá šelma, která se podobá psovi a může vážit až 18 kilogramů. Na délku může mít skoro metr (bez ocasu).

pez TN.cz