předpověď počasí

Po velmi studených dnech přijde oteplení. O víkendu bude až 25 °C!

Letní teploty
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Doposud bylo květnové počasí velmi chladné a v posledních dnech i sychravé, podle meteorologů nás ale konečně čeká vytoužené oteplení. Od pátku začnou teploty výrazně růst, v neděli by se mohly vyšplhat až na 25 stupňů.

ve čtvrtek by se se mělo mírně oteplit oproti předchozím extrémně studeným dnům. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 9 až 13 stupni, na východě se vyšplhají až na 17 stupňů.

 

Pršet bude hlavně na západní polovině území, dopoledne začne ale srážek i oblačnosti ubývat. Odpoledne už by obloha mohla být polojasná. Příjemněji ve čtvrtek bude i díky mírnějšímu větru, který zeslábne a nebude tolik snižovat pocitovou teplotu - vát bude slabý severozápadní vítr.

 

Od pátku pak do Česka bude proudit teplý a vlhký vzduch od jihovýchodu. Ráno by mělo být sice zataženo až oblačno s ojedinělými přeháňkami, postupně ale bude na většině území polojasno. Noční teploty budou mezi 7 až 3 stupni, přes den se oteplí na 15 až 19 stupňů. Foukat bude slabý vítr.

 

V sobotu se denní teploty vyšplhají na 19 až 23 stupňů, v noci se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni. Obloha bude polojasná až oblačná, ojediněle se vyskytnou i přeháňky a bouřky. Počasí nám trošku pokazí silnější vítr, který během dne na Českomoravské vrchovině dosáhne v nárazech rychlosti až 55 km/h.

 

 

Neděle bude polojasná s příjemnými teplotami, které budou mezi 21 až 25 stupni. V noci klesnou na 11 až 7 stupňů. Vítr zeslábne, během dne by ale mělo přibývat oblačnosti a místy se objeví přeháňky a bouřky.

 

Deštivo by mělo být i příští týden a to na většině území. Teploty se ale budou držet průměrně na 20 stupních. Ranní přízemní mrazíky meteorologové už neočekávají.

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

sei TN.cz