Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

sulíkovo zranění

Po volbách na Slovensku tekla krev. Politik se pořezal šavlí!

Slovenské volby mají mezi politiky i jednu oběť. Stal se jí šéf Svobody a solidarity (SaS) Richard Sulík. Při oslavách se zranil šavlí a musel do nemocnice.

Richard Sulík, šéf strany Svoboda a solidarita (SaS), prolil po slovenských volbách svou vlastní krev. Mačetou si pořezal ruku, takže ho museli převézt do nemocnice k šití rány. Nakonec mu lékaři udělali osm stehů.

 

 

Vysvětlení Sulíkova zranění je poměrně kuriózní. Jeho strana SaS ve volbách až nečekaně dobře uspěla, když skončila na druhém místě se ziskem kolem 12 procent hlasů. Oslavy ve volebním štábu proto byly bujaré. A alkohol zřejmě tekl proudem.

 

Pak se ovšem Sulík pokusil otevřít šampaňské pomocí techniky nazývané sabráž (či sabrage). Jde o otevírání šampaňského šavlí, kterou se "usekne" hrdlo lahve. Tato technika se používá při slavnostních příležitostech a prosluli jí buď ruští carští důstojníci, případně důstojníci napoleonova vojska.

 

 

Poté, co Sulíkovi lékaři v nemocnici ruku sešili, se vrátil na centrály strany a pokračoval se spolustraníky ve veselici. On a jeho strana by se teoreticky mohli stát tvůrci nové vlády. Jako nejsilnější vítěz z voleb vyšel Robert Fico a jeho Směr-SD. Pokud se mu ale nepodaří sestavit vládu, což se klidně může stát, mohl by druhou šanci dostat právě Sulík a jeho SaS.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VTIPNÁ GALERIE: Světoví politici jako hvězdy filmových trháků. Budete se válet smíchy!

VIDEO: Daniel Křižka baví internet! Pivo otvírá jako samuraj

tn.cz / gar