Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rasismus na pohotovosti

Pobodaná dívka se nenechala ošetřit. Vadilo jí, že je doktor černý

Zena Edwardsová
Zdroj: facebook
Zena Edwardsová

Kvůli drogám a alkoholu předvedla neskutečný výstup na policejní stanici a na pohotovosti osmnáctiletá Zena Edwardsová z města Llandudno ve Walesu. Dívka plivala na policisty, snažila se je udeřit svou hlavou a rasisticky urážela doktora, který se jí snažil ošetřit bodnou ránu na zádech.

"Ty mi to nemůžeš vyčistit, sám jsi špinavý!" křičela osmnáctiletá dívka na lékaře, který se jí na pohotovosti snažil ošetřit. Dívku na pohotovost převezli policisté z divoké párty, na níž zasahovali.

 

Na večírku brala Zena ve velkém drogy a pila alkohol. Když jí policisté nasadili pouta, plivala na ně a snažila se je udeřit svou hlavou. Na stanici si všimli, že ji někdo na večírku pobodal. Zraněná dívka o ničem nevěděla.

 

Za svůj výstup dostala Edwardsová od soudu pokutu a trest veřejně prospěšných prací. Soudce Gwyn Jones ji odsoudil za rasisticky motivované výtržnictví, dva případy napadení policistů a držení malého množství kokainu.

 

 

"Doktoři pracující v nemocnici by neměli být terčem tak odporného chování," uvedl při vynášení rozsudku soudce. Dívka se k činu u soudu přiznala a uvedla, že se chce všem omluvit.

 

Od soudu dostala 200 hodin veřejně prospěšných prací, musí zaplatit pokutu 250 liber (7 300 Kč), doktorovi i policistům má každému zaplatit 150 liber (4 400 Kč) a zaplatit 170 liber (5 000 Kč) coby náklady soudního řízení.

vbo TN.cz