Nepochopitelný útok

Po ulici běhal s nožem a kleštěmi! Policie pak našla pobodaného muže

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Aktualizováno 29.10. 2019 16:51
Téma:

Nepochopitelný útok vyšetřují policisté ze Znojma. V pondělí tam agresivní muž napadl nožem náhodného chodce, zasadil mu několik bodných ran. Zraněný skončil v nemocnici.

S podobným případem se policisté ze Znojma nesetkali. Chodec málem zemřel jen kvůli tomu, že byl ve špatnou chvíli na špatném místě. Agresor s nožem v ruce si ho vybral zřejmě jen proto, že kolem něj zrovna procházel.

 

Krátce před jedenáctou v pondělí dopoledne zavolali vyděšení obyvatelé ulice Bratří Čapků strážníky. Po ulici prý běhal nebezpečný člověk. Strážníci na místě narazili na bosého muže v kraťasech a tričku, který v jedné ruce držel nůž a v druhé kleště. Podle strážníků byl velmi rozrušený a křičel: "Pomoc, zloději! Já jsem ho zabil!“


"Strážníci se k muži s teleskopickými obušky v rukou přiblížili a donutili jej, aby nůž i kleště položil na zem. Jelikož kladl odpor, svedli ho s pomocí donucovacích prostředků na zem, kde mu nasadili na ruce pouta. Při zákroku se mu podařilo kopnout jednoho ze strážníků do nohy a břicha. Zadržený měl nebývalou sílu, jako by byl psychicky zcela mimo," uvedli strážnici.

 


 

O něco později dorazili na místo policisté a v chodbě nedalekého domu našli zraněného muže. V oblasti břicha, hrudníku a zad měl několik bodných ran. Záchranáři jej ve velmi vážném stavu transportovali do nemocnice, kde podstoupil operaci.

  

Podle výpovědi svědků muž před pobodáním chodce agresivně napadal i obyvatele jednoho z nedalekých bytových domů. Policisté teď čekají, jak jeho psychický stav posoudí znalec a podle toho rozhodnou z čeho bude obviněn.

 

Podívejte se na záznam z kamer strážníků:


 

epa, rod TN.cz