Hrozí mu výjimečný trest

Pobodání v Prachovicích: Kajínkův synovec jde do vazby!

Téma:

Chrudimský soud poslal do vazby šestatřicetiletého Patrika R., který je podezřelý z pobodání dospělého muže a teprve dvouletého dítěte v Prachovicích na Chrudimsku. Policisté jej obvinili z vraždy a hrozí mu i výjimečný trest. Obviněný muž je synovcem Jiřího Kajínka.

K útoku v Prachovicích došlo ve středu večer. Obviněný muž byl v minulosti léčen s psychickými problémy. "V bytě své matky začal fyzicky napadat další podnájemníky bytu včetně nezletilých dětí. Bohužel, ještě ne dvouletému chlapci způsobil vážné bodnořezné poranění krku," uvedl mluvčí chrudimských policistů Jiří Tesař.

 

V útoku se muži snažil zabránit dvaačtyřicetiletý muž, tomu měl podezřelý způsobit vážné bodnořezné poranění hrudníku. "Oba poškození byli ohroženi na životě a museli se podrobit urgentním lékařským zákrokům," upozornili policisté.

 

Policisté muže zadrželi. U výslechu se odmítl vyjádřit. "Kriminalisté, na základě zatím shromážděných důkazů, muže obvinili pro zvlášť závažný zločin vraždy na dvou osobách, z toho v jednom případě na dítěti mladším 15 let, ukončený ve stádiu pokusu,"dodal policejní mluvčí Tesař.

 

Vyšetřovatelé dali podnět k návrhu na vzetí do vazby, ten krajský státní zástupce akceptoval a jeho návrhu vyhověl v pátek dopoledne Okresní soud v Chrudimi. Za čin hrozí muži, že ve věznici stráví 15 až 20 let, případně by mohl dostat i výjimečný trest. Záležet bude na znaleckém posudku, který posoudí psychický stav Patrika R.

 

 

Svědci potvrdili televizi Nova, že útočník je synovcem nejznámějšího českého odsouzence Jiřího Kajínka. Ten se v Prachovicích narodil. Proslul hlavně svými útěky z vězení, nejvíce tím v roce 2000. Kajínek, který byl odsouzený za vraždu podnikatele Štefana Jandy, jeho bodyguarda a pokus o vraždu druhého osobního strážce, které mimochodem měl spáchat v době, kdy byl také na útěku z vězení, utekl z mírovské věznice, což se nikomu před ním nepovedlo. Na svobodě byl přes měsíc.

 

Doživotně odsouzený Kajínek trval na tom, že v borských serpentinách nestřílel a domáhal se revize případu. Z věznice se dostal vloni v květnu, když mu překvapivě udělil milost prezident Miloš Zeman.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz