TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

Počasí bude mimořádně teplé, ale deštivé. Řidiči, pozor na mlhy

Chodec
Zdroj: Profimedia
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 16. 12. 2019
Téma:

Od jihozápadu k nám bude proudit teplý vzduch, teploty v tomto týdnu mohou dosáhnout až třinácti stupňů.

Mezi brázdou nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou a tlakovou výší se středem nad východní Evropou bude na naše území postupně proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu až jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry. Příliv velmi teplého vzduchu bude ve druhé polovině týdne zvolna slábnout. Na konci týdne se rozšíří ze západní do střední Evropy brázda nízkého tlaku vzduchu a kolem ní k nám bude proudit od západu vlhčí oceánský vzduch.


Pondělí

 

Pondělní ráno je ještě oblačné, na severu může překvapit zpočátku ojediněle i déšť. Ve večerních hodinách, zejména na Moravě, pozor na nízkou oblačnost a mlhy. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, při nízké oblačnosti nebo mlze kolem 4 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C. Slabý jihovýchodní až jižní vítr 1 až 4 m/s, na Českomoravské vrchovině a místy na severovýchodě vítr mírný 3 až 7 m/s.

 

Úterý

 

V úterý bude zataženo nízkou oblačností nebo i mlhy. Na horách a během dne postupně místy i jinde převládne polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v západní polovině Čech a na Moravě při zeslabení větru místy až 0 °C, opatrní buďte proto zejména na silnicích. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 10 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na východě a severovýchodě vítr mírný jižní až jihozápadní 4 až 7 m/s.

 

Středa

 

Jasné až polojasné počasí se udrží i během středy, s výjimkou Moravy, kde bude místy zataženo nízkou oblačností nebo i mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na východě a severovýchodě kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při nízké oblačnosti nebo mlze kolem 7 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno, na východě a severovýchodě vítr mírný jižní až jihozápadní 4 až 7 m/s bude k večer slábnout.

 

 

Čtvrtek

 

Ve čtvrtek si nezapomeňte deštník, bude většinou zataženo, místy mlhy a slabý déšť nebo mrholení. Na východě území a ojediněle i jinde rozpouštění oblačnosti na oblačno až polojasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v západní polovině Čech až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na východě kolem
11 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině Čech vítr slabý do 3 m/s.

 

Pátek

 

Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, místy mrholení nás čeká i koncem pracovního týdne. Na horách a ojediněle i jinde polojasno. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, v jihozápadní polovině Čech až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v jihozápadní polovině Čech kolem 5 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s, v jihozápadní polovině Čech slabý do 4 m/s.

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

 

Víkend

 

Zataženo až oblačno bude i během víkendu, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách postupně srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, na východě území v sobotu až 12 °C.

TN.cz