týdenní předpověď

Česko zasáhla studená fronta. Přináší výrazné ochlazení a déšť

Téma:

Zatímco o víkendu teploty dosahovaly téměř dvaceti stupňů, v pondělí bychom měli podle meteorologů počítat s ochlazením. Jasnou oblohu postupně vystřídají oblačnost a dešťové přeháňky. Celý týden by měl také foukat silnější vítr - ve čtvrtek může dokonce dosáhnout rychlosti až 70 km/h.

V pondělí do Česka dorazí studená fronta, která s sebou přinese chladný severní vzduch. Ochlazení naštěstí nebude podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) trvat dlouho - zatímco v pondělí teploty klesnou na deset stupňů, v průběhu týdne budou stoupat až k 18 stupňům. Sluníčka si ale moc neužijeme, postupně bude přibývat oblačnosti a místy bude i pršet.

 

Pondělí

První dubnový den nebude podle meteorologů žádná hitparáda. Krásný víkend vystřídá ochlazení - teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů, na horách klesnou na 4 stupně. Zpočátku by mělo být na jihu území zataženo, během dne se ale obloha vyjasní. Foukat bude mírný vítr, na východě ale v nárazech dosáhne rychlosti 55 km/h.

 

Úterý

V úterý by podle meteorologů mělo být zpočátku jasno, odpoledne a večer v Čechách bude od západu přibývat oblačnosti - ojediněle bude i pršet. V noci budou teploty od 3 do -1 stupně, přes den stoupnou na 14 až 18 stupňů. Na východě Čech a západě Moravy bude foukat silnější vítr s nárazy kolem 55 km/h.

 

Středa

Ve středu bude polojasno až oblačno, přechodně až zataženo s přeháňkami. Meteorologové očekávají oteplení - v noci teploty stoupnou až na 8 stupňů, přes den se budou pohybovat okolo 14 až 18 stupňů. Vítr bude sílit na celém území s výjimkou západní poloviny Čech. V nárazech dosáhne rychlosti 55 km/h.

 

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude většinou polojasno s ojedinělými přeháňkami. V noci budou teploty od 8 do 4 stupňů, ve dne od 14 do 18 stupňů. Celý den bude foukat silný vítr, který na Českomoravské vrchovině dosáhne rychlosti až 70 km/h. Na západě bude mírnější.

 

Pátek

V pátek bude oblačno až zataženo, místy by mělo pršet. V noci budou teploty od 7 do 3 stupňů, ve dne 12 až 16 stupňů. Během dne bude nadále foukat silný vítr, večer ale začne slábnout.

 

Víkend

I víkend bude oblačný až zatažený s občasným deštěm. Teploty se v noci budou pohybovat od 7 do 2 stupňů, přes den stoupnou na 11 až 16 stupňů.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 

sei TN.cz