Počasí komplikuje dopravu

Tři dálnice zablokovaly nehody. U Mladé Boleslavi zemřela řidička

Téma:

Na velké komplikace se musí připravit řidiči na dálnicích D1, D7 a D11, které v pondělí ráno zablokovaly hromadné dopravní nehody. Na D1 se srazily 2 náklaďáky a 5 aut, na D7 autobus se dvěma vozy a na D11 šest aut.

Na dálnici D1 se krátce před sedmou hodinou srazily dva kamiony a pět aut. V nehodě došlo na 332. kilometru ve směru na Prahu. 

 

Jeden z kamionů blokoval oba pruhy a hořel. "V současné chvíli je na 342. kilometru dálnice uzavřena ve směru na Brno. Ve směru na Ostravu je průjezd umožněn jen se zvýšenou opatrností," uvedla před 9. hodinou mluvčí policie Zlatuše Viačková. Před místem se tvořily kolony. 

 

Policie dopravu odkláněla na několika místech, kamiony pak u sjezdu na 361. kilometru. "Jednoho člověka záchranáři letecky převezli do nemocnice v Ostravě, další tři odvezla sanitka," dodala mluvčí. Na nehodu mělo s největší pravděpodobností vliv náledí. Zprůjezdnit dálnici alespoň jedním pruhem i ve směru na Brno se podařilo až po pěti hodinách.

 

Hromadná nehoda několika aut a dvou kamionů na dálnici D1:

 

Dva osobní vozy a autobus se srazily okolo čtvrt na osm také na 6. kilometru dálnice D7 ve směru od Prahy. Na místě zasahovali záchranáři.

 

GALERIE: Hromadné nehody na dálnicích

1
/
14
Zdroj: AKTU.cz
Hromadná nehoda na D11 ; Hromadná nehoda na D11

 

"Pravděpodobně k tomu došlo tak, že se autobus vyhýbal překážce na silnici, za ním jeden z řidičů nedobrzdil a narazil do vozu před sebou, který narazil do autobusu," popsala pravděpodobný scénář nehody policejní mluvčí Jana Dětská.

 

V autobuse bylo devět cestujících a řidič, v autech jen řidiči. Ti byli oba převezeni do nemocnic. "Dálnice je v tuto chvíli průjezdná jedním pruhem," dodala v 8:45 policejní mluvčí Dětská.

 

 

Kvůli nehodě šesti aut u Nehvizd je omezen provoz také na dálnici D11 před Prahou. K nehodě došlo na 11. kilometru. Podle stránek Dopravniinfo.cz byl po osmé hodině zprůjezdněn alespoň jeden jízdní pruh. Před devátou hodinou už auta blokovala jen odstavný pruh. Kolona měřila přes 8 kilometrů. Nehoda se obešla bez zranění.

 

Příčiny nehod vyšetřuje policie. Řidičům ale jízdu komplikuje počasí - namrzající vozovka a silný vítr, před kterým varují silničáři hlavně na severu Moravy.

 

 

Tragické následky měla nehoda u Mladé Boleslavi. Krátce před šestou hodinou ráno se srazilo auto s dodávkou. Řidička modré Škody Fabia nehodu nepřežila. K nehodě došlo na silnici 259 mezi obcemi Dalovice a Bukovno.

 

Fabia na namrzlé vozovce přejela v levotočivé zatáčce do protisměru a srazila se s dodávkou. Její řidič skončil se zraněním hlavy a nohy v nemocnici. Ženě, ročník 1975, už záchranáři nedokázali pomoci.

 

V Otrokovicích na Zlínsku v ranních hodinách boural trolejbus. Hlášení o nehodě přijali hasiči v půl sedmé ráno. V jednosměrné ulici naboural trolejbus, ve kterém cestovalo 20 pasažérů, do sedmi zaparkovaných aut.

 

GALERIE: Nehoda trolejbusu ve Zlíně

1
/
13
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 1

 

Příčiny nehody vyšetřuje policie. Nikdo z cestujících se nezranil. V péči záchranářů skončil jen řidič trolejbusu. Je možné, že právě jeho zdravotní problémy nehodu způsobily.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz