zranitelní motorkáři

Počasí láká na silnice motorkáře. Zvyšuje se riziko dopravních nehod

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
8.5. 2021 20:15
Téma:

Sluníčko už vylákalo na silnice i motorkáře a tím se bohužel zvyšuje i riziko dopravních nehod. Jedna z nich se stala ráno u Brandýsa nad Labem a měla vážné následky. S motorkou, na které jela manželská dvojice, se tam srazilo osobní auto. Muž i žena skončili s těžkými zraněními v nemocnici.

Kdo za nehodu u Brandýsa nad Labem mohl, není zatím jasné. Horší následky ale měla, tak jako obvykle, pro motorkáře. Tentokrát seděli dva na jednom stroji. "Řidič motocyklu utrpěl vážné poranění dolních končetin a byl transportován do nemocnice na Vinohradech," informovala mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

 

Jeho spolujezdkyně a zároveň manželka má mnohočetná zranění. Záchranáři ji museli připojit na umělou plicní ventilaci, vrtulník ji pak přepravil do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Lidé z auta vyvázli s lehčími zraněními.

 

Počasí začalo po dlouhé zimě motorkářům přát a na silnicích je to vidět. Policisté i dopravní experti vyzývají k opatrnosti. "Celá řada těch nehod za účasti motorkářů se stává právě nepřiměřenou rychlostí, přeceňováním schopností a nevyježděností," vysvětluje ředitel dopravní policie Jiří Zlý. 

 

 

Na motorkáře také nejsou po zimě zvyklí ostatní řidiči. A bezpečné jízdě nepomáhá ani stav silnic. "Je množství děr, štěrku, starého kamení," vyjmenovává mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Igor Sirota.

 

Zájemců o řidičský průkaz na motorku neustále přibývá. Například v modřanské autoškole mají aktuálně třicet žáků. Je to více než kdy jindy. Podepsala se na tom nejspíš i pandemie koronaviru. "Když ti lidé nikam nemůžou. Sám jezdim na motorce, takže když nemůžu do zahraničí, udělám si výlet na motorce alespoň po republice," prozradil majitel autoškoly Pavel Šulc.

 

Od začátku letošního roku zemřelo na českých silnicích už 12 motorkářů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Kateřina Sejková TN.cz