Měsíční výhled

POČASÍ: Meteorologové prozradili, jak bude na začátku nového roku

Zimní počasí
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Příští čtyři týdny budou teplotně průměrné, k výraznějšímu ochlazení dojde až v polovině ledna. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejňuje Český hydrometeorologický ústav.

"Teplejší ráz počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce tohoto roku a na začátku příštího roku. V tomto období se noční teploty budou pohybovat kolem nuly a denní teploty v jednotlivých dnech mohou vystupovat až k 10 °C," informoval ČHMÚ.

 

Může také docházet k výrazným teplotním výkyvům. Více se ochladí v polovině ledna, kdy denní teploty klesnou dlouhodobě pod nulu. Jako celek ale bude podle meteorologů období od 25. prosince do 21. ledna průměrné.

 

Také z hlediska srážek budou následující čtyři týdny průměrné, tady ale odborníci neočekávají větší výkyvy. Více pršet a zřejmě také sněžit může podle výhledu v první polovině ledna.

 

 

Meteorologové opakovaně upozorňují, že měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí. Úspěšnost výhledu se podle nich pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

epa TN.cz