předpověď na prázdniny

Počasí na dovolené: Takhle bude v létě v oblíbených destinacích

Téma:

Mít na dovolené pěkné počasí je polovina úspěchu. A i když počasí ovlivnit nejde, můžeme si vybrat termín, ve kterém meteorologové slibují slunečno. Podívejte se, jak bude v oblíbených destinacích Čechů o prázdninách.

Dovolená je obvykle vrcholem celých prázdnin a když potom celý pobyt proprší, pěkně to naštve. To nejmenší, co můžete před odjezdem na dovolenou nebo koupí zájezdu udělat, je podívat se na dlouhodobou předpověď počasí a doufat, že tentokrát měli meteorologové pravdu. Výhled počasí na celé prázdniny zveřejnil web accuweather.com.

 

Chorvatsko (Zadar)

Červen

Pokud se vydáte do Chorvatska ještě před začátkem oficiálních letních prázdnin, zvolte pro dovolenou až druhou polovinu měsíce. V následujících dnech se očekávají přeháňky a bouřky, které vydrží až do poloviny příštího týdne.Teploty se mají pohybovat mezi 24 - 26 ⁰C. Od 15. června už by mělo být převážně slunečno s teplotami do 28 ⁰C.

 

Červenec

Červenec se ponese převážně ve znamení slunečného počasí a teplot kolem 30 ⁰C. Nejdeštivější by měl být týden od 10. do 16. června, v ostatních dnech se přeháňky mohou objevit jen místy.

 

Srpen

Srpen bude velmi podobný červenci, jen teploty budou v průměru o dva stupně nižší. Výrazněji pršet by mělo od 12. do 20. srpna.

 

 

Řecko (Rhodos)

Červen

Pokud vyjedete do Řecka v červnu, nemůžete udělat chybu, spíše než déšť vás ale potrápí velmi vysoké teploty. Zatímco pršet by podle meteorologů nemělo vůbec, teploty se mohou šplhat až na 36 ⁰C.


Červenec

Také v červenci budete mraky na obloze hledat marně, teploty se budou celý měsíc pohybovat nad 30 ⁰C.

 

Srpen
Srpen přinese oblačnost jen o prvním víkendu, po zbytek měsíce budete vystaveni přímému slunci a teplotám kolem 30 ⁰C.


 

Itálie (Řím)

Červen

Jestli se chcete vyhnout bouřkám, tento týden do Itálie nejezděte, pršet by mělo ještě na začátku týdne příštího. Slabý déšť a zatažená obloha se může objevit také v dalším týdnu. Teploty se budou pohybovat mezi 24 a 27 ⁰C. Ryze slunečné počasí přinese až konec měsíce.

 

Červenec

Červenec byl měl být podle meteorologů bez srážek, mraky se na obloze mohou objevit spíše výjimečně. Teploty budou celý měsíc překračovat tropickou třicítku.

 

Srpen

Větší oblačnost přinese v porovnání s ostatními měsíci až srpen. Pršet by mohlo hlavně ve druhém a třetím týdnu. Teploty kolem 30 ⁰C.

 

 

Španělsko (Mallorca)

Červen

Červen bude na španělské ostrově převážně slunečný, zatáhnout a pršet by se mělo jen o víkendu 17. až 19. Ve druhé půlce měsíce sice bude svítit slunce, teploty se ale budou pohybovat jen mezi 22 a 23 stupni.


Červenec

Ani v červenci nebudou teploty nijak tropické, vyšplhají se jen ke 27 ⁰C. Závěr měsíce by měl přinést i zataženou oblohu, srážky a také bouřky.

 

Srpen

Srpen by měl být pro dovolenou na Mallorce tím nejlepším měsícem. Teploty se budou pohybovat mezi 24 až 28 ⁰C a výrazněji zataženo by mělo být jen o druhém víkendu.

 

 

Francie (Paříž)

Červen

Jestli do Francie v červnu nemusíte, raději tam vůbec nejezděte. Evropské mistrovství ve fotbale totiž nejspíš celé proprší a teploty vyšplhají maximálně na 24 ⁰C a mohou klesnout až na 16 ⁰C. Vyjasní se až poslední týden, tepleji ale nebude.

 

Červenec

Počasí nebude o mnoho lepší ani v červenci, proprší prakticky celý měsíc a dají se očekávat i bouřky. Slunce stejně jako v červnu vykoukne až na konci měsíce. Teploty se budou pohybovat mezi 21 a 27 ⁰C.

 

Srpen

První půlka srpna konečně přinese slunečné počasí s teplotami mezi 25 a 27 ⁰C, v té druhé se ale vše vrátí do starých kolejí. Objeví se přeháňky i bouřky a teploty klesnou na 21 stupňů. Sluníčko se znovu ukáže až v úplném závěru měsíce.


 

Slovensko (Banská Bystrica)

Červen

Následujících čtrnáct dní bude na Slovensku převážně deštivých s teplotami jen něco málo přes dvacítku. Vyjasní se až o posledním červnovém víkendu a teplé slunečné počasí bude panovat až do konce měsíce.

 

Červenec

Hezké počasí vydrží i během prvního týdne v srpnu a teploty se vyšplhají až na 28 ⁰C. Potom se znovu vrátí déšť a bouřky, které vydrží až do 22. července. Závěr měsíce už by měl být slunečnější s teplotami až ke třiceti stupňům.

 

Srpen

Hned první srpnový víkend očekávají meteorologové na Slovensku bouřky, v následujícím týdnu by se mělo vyjasnit, ale o víkendu bude znovu pršet. Bouřlivé počasí vydrží téměř celý měsíc, panovat ale bude převážně teplé počasí kolem 26 ⁰C. Typicky letních bude až posledních pět dní.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz