Měsíční předpověď

Předpověď na měsíc: Teploty se udrží vysoko, deště bude málo

Horké počasí - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Pokud vám vyhovuje aktuálně panující teplé počasí, máme pro vás dobré zprávy. Podle měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), budou totiž následující čtyři týdny teplé s malým objemem srážek.

Teplotně průměrné až nadprůměrné bude celé období od 7. května do 3. června."První týden bude teplotně nadprůměrný. Minimální noční teploty vzduchu se budou pohybovat zpočátku kolem 8 °C, na konci týdne od 14 do 9 °C. Maximální denní teploty budou stoupat na 21 až 27 °C," uvedli meteorologové na webu.

 

Týden od 14. května bude také teplý, ale rozpětí denních teplot bude širší - od třinácti do sedmadvaceti stupňů. Ráno a v noci teploměr ukáže hodnoty od pěti do jedenácti stupňů.

 

 

"Ve třetím týdnu období vychází maximální teploty kolem 21 °C a v posledním týdnu kolem 24 °C," uzavírají výhled teplot experti z ČHMÚ.

 

Deštníky v nadcházejících čtyřech týdnech příliš neupotřebíme. "Srážkově očekáváme celé období průměrné až podprůměrné. Nejvíce srážek by mělo spadnout v týdnu od 21. do 27. května s průměrným týdenním úhrnem v rámci ČR kolem 19 mm. Pravděpodobně nejméně srážek spadne ve druhém týdnu období, kolem 9 mm," uvedl ČHMÚ.

pez TN.cz