Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Týdenní předpověď

POČASÍ: Sluníčka si užijeme celý týden, oteplí se až na 27 stupňů!

Počasí - léto - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ve čtvrtek se oteplí až na 27 stupňů - ilustrační foto

Slunečné a teplé počasí vydrží až do víkendu. Ve čtvrtek a v pátek se dokonce ještě oteplí, v Čechách může být až 27 stupňů. V sobotu se mírně ochladí a začne pršet.

Příjemně teplý víkend zkazily jen občasné přeháňky nebo bouřky. Nejinak tomu bude i na začátku nového týdne, kdy se budou teploty pohybovat kolem 20 stupňů. Ve čtvrtek se ještě oteplí, teploměr může ukázat až letních 27 stupňů. O víkendu znovu teploty spadnou ke dvacítce a přibude deště.

 

V pondělí bude oblačno, postupně se ale mraky roztrhají a vysvitne sluníčko. Během dne se mohou místy objevit přeháňky, na východě i bouřky. Teploty přes den dosáhnou 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C.

 

Také v úterý bude oblačno až polojasno, ráno řidiče potrápí mlha. Na Moravě a ve Slezsku znovu zkazí slunečný den přeháňky, večer bude oblačnosti i srážek ubývat. V noci teploty klesnou na 11 až 7 °C, při vyjasnění až 5 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 17 až 21 °C.

 

Ve středu se úplně vyjasní, pršet bude jen ojediněle. V noci teploty klesnou na 10 až 6 °C, přes den už se mírně oteplí - na 19 až 23 °C.

 

 

Ještě o pár stupňů víc ukáže teploměr ve čtvrtek. Teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 °C, v Čechách ojediněle až 27 °C. Na západě se mohou večer objevit bouřky nebo přeháňky. V noci bude 11 až 7 °C.

 

Také v pátek vydrží letní teploty, znovu bude 21 až 25 °C. Meteorologové předpovídají jasno až polojasno, od západu znovu přibývání oblačnosti, místy musí lidé v Čechách počítat s přeháňkami a bouřkami. Noční teploty dosáhnou 13 až 9 °C.

 

O víkendu se znovu mírně ochladí, obloha se zatáhne a bude pršet. Teploty klesnou na 20 °C, na začátku dalšího týdne spadnou i pod dvacítku.


Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?
Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce

epa TN.cz