Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.8. 2018 15:33
Měsíční předpověď

POČASÍ V SRPNU: Tropy budou Česko drtit dál! Kdy se ochladí?

Horko - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Pokud plánujete dovolenou až v srpnu, nemusíte za teplem jezdit daleko. I v Česku očekávají meteorologové tropy. Mírně se ochladí v druhé polovině měsíce, teploty ale dlouhodobě neklesnou pod 25 stupňů.

Tropické dny i noci, při kterých řada lidí nemůže usnout, jen tak neskončí. Podle měsíční předpovědi meteorologů ze společnosti Accuweather vydrží teploty nad 30 stupňů minimálně do příštího čtvrtka. Ani pak se ale velkého ochlazení nedočkáme.

 

Na konci druhého srpnového týdne klesnou teploty jen mírně, na 25 až 27 stupňů. Obloha bude jasná až polojasná, úplně se zatáhne jen výjimečně. Slunečné počasí a poměrně vysoké teploty vydrží až do konce srpna.

 

Nejvíce srážek očekávají meteorologové ve třetím srpnovém týdnu, kdy bude zataženo a hrozí bouřky i vydatnější a dlouhodobější deště. Bouřky a přeháňky by podle předpovědi mohly Česko zasáhnout také na konci srpna.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Také podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude srpen nadprůměrně teplý. Na "normální" hodnotu se teploty vrátí až v závěru měsíce, kdy se budou pohybovat kolem 25 až 23 stupňů.

 

 

V následujícím týdnu bude tropická také většina nocí. Na 14 až 16 stupňů klesnou na konci příštího týdne, i přesto mohou v průběhu srpna noční teploty vystoupat ještě výš. V druhé polovině měsíce bude v noci kolem 13 stupňů.


Předpověď na jednotlivé dny v srpnu:

Výhled počasí na srpen pro Českou republiku

 

ČTĚTE TAKÉ:

TO POMŮŽE: Umíráte v noci vedrem? Tady máte 5 tipů, jak usnout, když máte doma ‘saunu‘!

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
Jak se v létě neroztéct – máme pro vás 7 fíglů

epa TN.cz