Měsíční předpověď

Do Česka se vrací tropy, bude až 34 stupňů! Kdy se znovu ochladí?

Téma:

Příští týden se do Česka vrátí tropy. Teploty budou běžně překračovat třicítku, bude až 34 stupňů. Na začátku srpna se znovu mírně ochladí a přijdou bouřky.

Pokud už se vám stýskalo po období plném tropických teplot, můžete se radovat. Následující dva týdny se budou teploty pohybovat kolem 29 stupňů a běžně překročí třicítku. Oteplení začalo už o víkendu, v sobotu meteorologové naměřili až 33 stupňů.

 

Další dva srpnové týdny budou podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně průměrné. Teploty spadnou na úroveň těch v polovině července, přes den se budou pohybovat kolem 24 stupňů.

 

"Srážkově očekáváme první dva týdny předpovědi podprůměrné, třetí a čtvrtý týden průměrný," uvedl ČHMÚ na svých webových stránkách. Vytrvalejší déšť bude podle meteorologů spíše výjimka, lidé mohou očekávat spíše bouřky a přeháňky.

 

 

Měsíční výhled ČHMÚ je předpovědí statistické pravděpodobnosti vývoje teplotních a vlhkostních poměrů na území ČR během nejbližších čtyř týdnů. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

epa TN.cz