Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Měsíční předpověď

Do Česka se vrací tropy, bude až 34 stupňů! Kdy se znovu ochladí?

Příští týden se do Česka vrátí tropy. Teploty budou běžně překračovat třicítku, bude až 34 stupňů. Na začátku srpna se znovu mírně ochladí a přijdou bouřky.

Pokud už se vám stýskalo po období plném tropických teplot, můžete se radovat. Následující dva týdny se budou teploty pohybovat kolem 29 stupňů a běžně překročí třicítku. Oteplení začalo už o víkendu, v sobotu meteorologové naměřili až 33 stupňů.

 

Další dva srpnové týdny budou podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně průměrné. Teploty spadnou na úroveň těch v polovině července, přes den se budou pohybovat kolem 24 stupňů.

 

"Srážkově očekáváme první dva týdny předpovědi podprůměrné, třetí a čtvrtý týden průměrný," uvedl ČHMÚ na svých webových stránkách. Vytrvalejší déšť bude podle meteorologů spíše výjimka, lidé mohou očekávat spíše bouřky a přeháňky.

 

 

Měsíční výhled ČHMÚ je předpovědí statistické pravděpodobnosti vývoje teplotních a vlhkostních poměrů na území ČR během nejbližších čtyř týdnů. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

epa TN.cz