Předpověď počasí

Na víkend se do Česka vrátí léto, teplo se přelije i do příštího týdne

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 10. 10. 2019
Téma:

V posledních dnech se pomalu otepluje a tento trend ještě nějakou dobu vydrží. Těšit se můžeme především na nadcházející víkend, který bude podle předpovědi velmi teplý, takřka letní.

"Od pátku počasí u nás ovlivní tlaková výše, která bude postupovat z jihozápadní Evropy k východu. Kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu. V polovině příštího týdne přejde od západu přes naše území studená fronta. Za ní se do střední Evropy rozšíří výběžek vysokého tlaku od jihozápadu," píší meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 

Čtvrtek bude podle předpovědi charakterizovat proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, na horách četnější, ojediněle i bouřka. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Zároveň ovšem ČHMÚ varuje před nárazovým větrem - v nížinách s rychlostí kolem 15 m/s, na horách ještě o trochu silnějším.

 

"Polojasno až oblačno, na severu přechodně až zataženo, na horách ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C," popisují meteorologové v předpovědi pátek.

 

V sobotu bude jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne se mohou ojediněle objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty se budou držet mezi pěti až devíti stupni, přes den ovšem poskočí na velmi příjemných 18 až 22 stupňů.

 Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

 

Ještě o chlup tepleji bude podle meteorologů v neděli. "Jasno až polojasno. Ráno a dopoledne na Moravě místy, jinde ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 17 °C," píše ČHMÚ.

 

 

 

Vysoké teploty vydrží i příští pondělí. Opět bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy opět udeří mlhy či nízká oblačnost. Noční teploty 7 až 11 stupňů, odpolední 18 až 22 stupňů, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 16 °C.

 

A výhled od úterka do čtvrtka? "Jasno až polojasno, místy nízká oblačnost nebo mlhy. Uprostřed období přechodně oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, v závěru období místy až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, při velké oblačnosti 13 až 17 °C," uzavírají meteorologové týdenní předpověď.

 

TN.cz