Odstíny bolesti

Počet alergiků roste, trpí třetina obyvatel! Jak se mohou bránit?

Pyl
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Téma:

V posledních týdnech dával pyl alergikům pěkně zabrat. Kromě zaručených léků z lékáren můžete podpořit svou léčbu i pomocí fytoterapie. Přírodní léčba pomocí bylinek pomáhá nejen na alergie, ale je účinná i na nejrůznější další zdravotní problémy.

V Česku každý rok přibývá alergiků. V současné době trpí až třetina Čechů nějakou formou alergie, z nichž nejčastější je právě alergie pylová. Pyly trav jsou alergenem ve 35 %. Největší zastoupení pacientů trpících alergií je mezi dospívajícími, kde je to v současné době více než třetina. Jaro je tak pro alergiky nejhorším obdobím v roce. Všechny dřeviny i traviny kvetou a vytváří tlustou vrstvu žlutého prášku na každém povrchu.

 

Co vlastně alergie je a jaké jsou její příznaky? Alergie je nemoc imunitního systému, při kterém si tělo vytváří protilátky vůči jinak neškodným látkám. Projevy alergie jsou u každého člověka individuální, ale většinou doprovází alergickou reakci svědění, kýchání, rýma, otoky, vyrážky, bolesti břicha a zvracení. V nejhorším případě může dojít k anafylaktickému šoku, který může v důsledku stažení dýchacích cest končit i smrtí.

 

 

Není tedy radno alergii podceňovat a její příznaky ignorovat. Kromě klasických léků z lékáren můžete v boji s alergií zvolit i přírodní cestu. Stále více lidí se dnes obrací k přírodě a hledají odpověď na své neduhy ve fytoterapii neboli bylinkářství.

 

V případě alergie se v první řadě užívají bylinky čistící játra. V tom vám pomůže například měsíček lékařský nebo ostropestřec mariánský. Měsíček pomáhá i na dýchací problémy, protože čistí dýchací cesty od bakterií a obnovuje dýchací sliznice. Na škodu v případě alergií není ani posílení imunity. K tomu pomáhají bylinky jako echinacea, kopřiva, rakytník nebo mateřídouška.

 

Jaké bylinky pomáhají v období menstruace, se můžete podívat v online pořadu Odstíny bolesti.
 

V každém případě je ovšem lepší poradit se s odborníkem, které bylinky a v jakém množství nejlépe pomohou právě vám.

Související témata:
TN.cz