Koronavirus

Počet nakažených přibývá. Aktivních případů už je přes 100 tisíc

Téma:

Počet nakažených koronavirem v Česku dál roste. Počet aktivních případů nákazy už překročil sto tisíc. Nejhorší situace je momentálně ve Zlínském kraji. Od středy budou platit také nová opatření.

K pondělní šesté hodině večerní přibylo v Česku 4086 nových případů, číslo ale není konečné a dá se předpokládat, že opět poroste. Celkem je v České republice aktuálně 103 920 nakažených. Roste také počet hospitalizovaných pacientů. Jen za dnešní den jich přibylo 202.


Celkem už je v nemocnicích s onemocněním Covid-19 hospitalizováno 3721 pacientů, z toho jich je 16 procent ve vážném stavu. V souvislosti s onemocněním pak 1501 lidí zemřelo.

 


Nejvážnější situace panuje na Zlínsku, kde na sto tisíc obyvatel připadá 844 nakažených. Následuje Plzeň-sever a okres Uherské Hradiště. Naopak nejnižší počet nakažených na 100 tisíc obyvatel, konkrétně 191 pak evidují na Chebsku.

 

Od pondělí pak začala v České republice platit další vládní opatření, která mají šíření nákazy zabránit. Týkají se svateb a pohřbů. Zúčastnit se jich může maximálně 30 lidí. Svatební oslavy a smuteční hostiny v restauracích jsou i nadále povolené. Nesmějí ale trvat déle než do půlnoci.

 


Vláda v pondělí schválila povinné nošení roušek i v autech. Nařízení bude platit od středy, vztahovat se nebude na řidiče, který pojede sám nebo se členy rodiny

Eliška Kopánková, jh TN.cz