Covid-19

Nakažených v Darkově dál přibývá! Znovu testují i prve negativní případy

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 8. 6. 2020
Téma:

Počet nakažených Covidem-19 v souvislosti s Dolem Darkov překročil 400 a počty budou nejspíš dál narůstat. Testování pokračuje až do úterý.

Na Dole Darkov společnosti OKD na Karvinsku přibylo od pátku 11 nakažených - devět zaměstnanců a dva rodinní příslušníci.


"Během víkendu v klastru na Dole Darkov přibylo celkem 11 pozitivních osob. Část byla zjištěna díky plošnému testování a ostatní byli mezi kontakty dříve pozitivních," sdělil Petr Kopřivík, mluvčí krajské hygienické stanice.


Od soboty na dole pokračuje plošné testování zaměstnanců, které má zjistit, zda se Covid-19 neprojevil u pracovníků, kteří byli při prvním testování před dvěma týdny negativní. V sobotu hygienici odebrali přes 300 vzorků a v neděli dalších 900.

 


Všechny vzorky ještě nejsou vyhodnoceny, plošné testování má na dole pokračovat do úterý. V dolech stále platí zpřísněná opatření. V Darkově se stále netěží a dělají se tam jenom práce nezbytné pro zajištění bezpečného chodu dolu.

 
Horší situace je ale v Polsku, tam laboratoře oznámily 576 nových případů, což je nejvíc od začátku epidemie. Virus se tam ve velkém šíří mezi horníky.

 

I přes rostoucí počet nakažených je Polsko podle českého ministerstva zahraničí bezpečným státem, do kterého je možné cestovat. Země ale zatím cizincům své hranice plně neotevřela.

sik TN.cz