koronavirus ve světě

Počet nakažených ve světě přesáhl 15 milionů. Nejhorší je to v USA

Téma:

Nakažených koronavirem ve světě je už více než 15 milionů a 300 tisíc. Přes 620 tisíc lidí nemoci podlehlo. Žebříčku nejpostiženějších zemí nadále vévodí Spojené státy s téměř čtyřmi miliony nakažených. Následuje Brazílie a Indie.

Ve Spojených státech už devátým dnem za sebou přibylo za jeden den více než 60 tisíc případů. Stát Kalifornie včera v počtu nakažených předstihl původní ohnisko nemoci a dosud nejvíce zasažený stát New York. V Kalifornii je už více než 413 tisíc nemocných.

 

Na zhoršující situaci se už soustředí i Bílý dům. "Nadále intenzivně bojujeme proti vzestupu případů na jihu, jihozápadě a jihovýchodě země. Pozorně sledujeme a agresivně působíme na infekci v Texasu, Arizoně, Kalifornii a Floridě," řekl prezident Spojených států Donald Trump.

 

 

Rekordní počet nakažených zaznamenali za středu také v Brazílii. Během jednoho dne tam přibylo více než 67 tisíc případů. V zemi už registrují přes 2,2 milionu infikovaných. Se svými příznivci se ve své rezidenci setkal brazilský prezident Jair Bolsonaro, kterému včera vyšel pozitivně třetí test na koronavirus.

 

Také v Německu za poslední den vzrostl počet nakažených. Přibylo tam 569 případů. V sousední zemi je tak 203 tisíc nakažených a nejvíce zasaženou spolkovou zemí zůstává Bavorsko, které sousedí s Českem.

Související témata:
TN.cz