Šibeniční pochod

Pochod proti islámu! Šibenice policistům nevadily, politici se bouří

Šibenice na demonstraci
Zdroj: Twitter
Téma:

Několik levicových aktivistů skončilo ve středu v policejních poutech poté, co se zúčastnili demonstrace proti islámu, kterou má na svědomí poslanec Tomio Okamura. Ty protestující, kteří zahradili radikálům cestu, zpacifikovala policie.

V dolní části Václavského náměstí se sešly asi tři stovky odpůrců islámu, kteří velmi hlasitě protestovali proti islámu a požadovali ukončení příjmu migrantů z muslimských zemí. Protestující se vydali směrem ke Staroměstskému náměstí. Konflikt nastal poté, co radikálům zahradili cestu jejich odpůrci a nehodlali uhnout. V tu dobu už zasáhla policie, která zajistila tři z těchto lidí.

 

Proslov před davem pronesl například Tomio Okamura, který prohlásil, že se nacházíme ve válce s islámem. "Každý z muslimů je bezpečnostní riziko a časovanou bombou. Jsme v oficiální válce, kterou Evropanům vyhlásili islamisté" řekl poslanec. Také dodal, že když nemá stát dostatek financí pro vlastní nezaměstnané, seniory a hendikepované, nemá čím živit uprchlíky. Podle něj je nutnost uspořádat o přijetí běženců referendum.

 

Kromě nadšených reakcí se poslanec dočkal i hozených vajíček, která ho však nezasáhla, ale policie proti vrhači vajec nijak nezakročila. Také musel promluvou do mikrofonu krotit některé z demonstrujících, kteří začali vykřikovat sprostá slova a být agresivní. I přes své proslovy, kde imigranty na našem území nechce, ujistil, že názory, které uvádí, nejsou rasistické ani xenofobní. Dále řekl, že každý z uprchlíků by měl být vrácen tam, kam patří. Za svou řeč sklidil potlesk, od stejně smýšlejících lidí.

 

 


Někteří z demonstrujících si přinesli i makety šibenic. Nápisy na nich vybízely k popravě "vlastizrádců". Poté, co vůči nim policie nepodnikla žádný zásah, se rozpoutala bouře nevole, jak na sociálních sítích, tak i mezi jednotlivými politiky. Nikdo nechápe, že policie nezasáhne proti lidem, kteří přinesou šibenice a chtějí lynčovat nejen imigranty, ale také samotné politiky. Místo toho hrubě zatýká demonstranty, kteří jen stáli v cestě.

 

"Symbolika šibenic a vyhrožování zabíjením do civilizované společnosti zcela jistě nepatří. Chápu obavy občanů České republiky z islámského fundamentalismu, ale forma a způsob, kterou zvolili pořadatelé této demonstrace, jednoznačně překročila hranici demokratické diskuse" uvedla starostka Prahy 2 za ODS na facebookovém profilu ODS.

TN.cz