Problémové aktualizace

Počítače s Windows 10 hlásí vážné problémy. Nefunguje internet a zvuk

Žena u počítače
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 17. 9. 2019
Téma:

Uživatelé počítačů, kteří používají Windows 10, by měli zpozornět. Spolu s posledními aktualizacemi operačního systému se totiž objevila celá řada vážných problémů - mimo jiné s internetovým připojením.

Nedávno například vydaná záplata způsobila, že nekontrolovaně vystřelovala zátěž procesoru. Proto Microsoft vydal aktualizaci s označením KB4515384, která měla tyto "výkyvy" opravit.

 

Jenže jak píše magazín Forbes, nová oprava víc problémů přidělala než odstranila. A týkají se prý milionů zařízení. Některým uživatelům totiž po instalaci záplaty přestalo ve Windows fungovat vyhledávání, nabídka Start, připojení přes USB nebo začal zlobit zvuk.

 

To ovšem stále není všechno - jiní uživatelé totiž dokonce podle specializovaného webu Windows Latest hlásí problémy s připojením k internetu, ať už s tím bezdrátovým, či po kabelu. Potíže prý dokonce nevyřeší ani přeinstalování síťových ovladačů. Pomůže jen ruční odinstalování zmíněné aktualizace nebo využití takzvaných bodů obnovení - tedy vrácení se ke staršímu stavu operačního systému.

 

 

Microsoft podle všeho horečně pracuje na opravě opravy, která by měla všechny zmíněné problémy odstranit. Na diskuzích ovšem po zmíněných patáliích panuje značná skepse.

TN.cz