Neštěstí na prázdninách

Na Strakonicku se propadla terasa hotelu! Zranilo se patnáct dětí

Děti propadly terasou hotelu
Zdroj: zpravy@nova.cz
Téma:

K nešťastné události došlo v úterý v jednom z hotelů na Strakonicku. Pod patnácti dětmi se tam prolomila dřevěná terasa, která je součástí ubytovacího zařízení. Zraněné děti byly převezeny do okolních nemocnic.

Jinak si určitě představovalo prádzniny patnáct děti z Prahy, které vyrazily v sobotu na prázdniny do jednoho z rekreačních zařízení na Strakonicku v jižních Čechách. V úterý v podvečer se pod nimi totiž prolomila dřevěná podlaha na terase hotelu. 

 

"V době, kdy došlo k pádu, probíhala na terase výstavka cizokrajných hudebních nástrojů, které si děti prohlížely. Během programu došlo k prolomení trámů a prken terasy a pádu z výšky přibližně třech metrů," popsala událost policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

 

 

Děti byly na místě ošetřeny zdravotníky a převezeny do nemocnic v Jihočeském kraji. "Dle prvotních informací děti neutrpěly vážná zranění a nikdo z dětí není ohrožen na životě. Rozsah zranění, příčina a okolnosti pádu dřevěné terasy je předmětem šetření," dodala mluvčí policie. 

 

Celou událostí už se zabývají strakoničtí kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Přesné místo, kde k neštěstí došlo, policisté neprozradili.

pan TN.cz