Útok na Manhattanu

Pod koly dodávky zemřelo pět kamarádů! Přiletěli na sraz školy

Oběti útoku na Manhattanu - 1
Zdroj: facebook
Skupina přátel přiletěla do New Yorku na sraz absolventů
Téma:

New York se chystal na oslavy svátku Halloween, klidné odpoledne se ale změnilo v horor. Na stezku pro pěší a cyklisty na Manhattanu vjela dodávka a pod jejími koly zemřelo osm lidí. Mezi oběťmi je také pět přátel, kteří měli v New Yorku sraz z vysoké školy.

Skupina devíti přátel z Argentiny přiletěla do Spojených států, kde v současnosti jejich kamarád žije. Do New Yorku přiletěli na sraz spolužáků z vysoké školy. V úterý odpoledne si půjčili kola a vydali se na projížďku po americké metropoli, píše portál Daily Mail.

 

Pět z nich - Ariel Erlij, Hernán Diego Mendoza, Diego Enrique Angelini, Alejandro Damián Pagnucco a Hernán Ferruchi zemřeli pod koly dodávky, kterou terorista vjel na cyklistickou stezku. Martin Ludovico Marro, kterého skupina navštěvovala, bojuje v nemocnici o život.

 

"Snažíme se vymyslet, co dělat dál - především s ohledem na jejich rodiny. Jsou naprosto zdrcení, navíc tak daleko od svých blízkých. Neví, co dělat. Jsou pořád v šoku, protože tomu nemohou uvěřit," uvedl argentinský velvyslanec v USA Mateo Estrémé.

 

GALERIE: Oběti útoku na Manhattanu

1
/
7
Zdroj: facebook
Oběti útoku na Manhattanu - 1

 

Osmačtyřicetiletý Ariel pracoval v ocelářské společnosti a dvěma přátelům výlet do New Yorku zaplatil. Nechtěl, aby na oslavě se spolužáky chyběli. Alejandro Pagnucco zase jen chvíli před tragédií sdílel na sociální síti svou fotografii z New Yorku.

 

"Byl to skvělý člověk, vždy se choval slušně. Jsi navždy náš přítel a budeš nám chybět. Odpočívej v pokoji," napsal na facebook jeden z Alejandrových známých. Všichni přátelé absolvovali před třiceti lety na technické univerzitě v argentinském Rosariu.

 

 

Mezi oběťmi je také mladá Belgičanka, která New York navštívila s matkou a sestrou. Její jméno ale belgická vláda nezveřejnila. Úřady zatím neidentifikovaly ani poslední dvě oběti. Počet zraněných se vystoupal na 15, jsou mezi nimi i dvě děti a dva zaměstnanci školy, do jejíž autobusu dodávka narazila.

 

Devětadvacetiletý Sayfull Saipov v pronajatém pick-upu vjel v úterý odpoledne místního času na stezku pro pěší a cyklisty, vedoucí podél manhattanské magistrály. Ujel asi kilometr, než narazil do autobusu. Zabil osm lidí, dalších 15 zranil. Policisté ho postřelili, měl by ale přežít.


 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

epa TN.cz